Wypadanie włosów po ciąży – jak szybko pozbyć się tego problemu?

Wypadanie włosów po ciąży to powszechny problem, z którym zmaga się wiele młodych mam. Warto dodać, że takie wypadanie włosów może zacząć się już kilka tygodni po porodzie. U niektórych kobiet takie wypadanie może być krótkotrwałe i ustąpi po kilku tygodniach.

Czemu włosy wypadają po ciąży?

Włosy po ciąży wypadają przede wszystkim dlatego, że w ciele kobiety zachodzi wtedy wiele zmian hormonalnych. Ubywa estrogenu, który jest odpowiedzialny między innymi za zdrowe włosy. Mogą wtedy też włosy tracić swój blask i szybciej będą się łamać. Dużym czynnikiem może być także zła dieta. Dlatego też dobrze jest się udać po ciąży do dietetyka, który dobierze idealnie dopasowaną dietę, która jest wzbogacona w potrzebne witaminy i minerały, dzięki którym włosy zaczną się wzmacniać.

Jak można sobie poradzić z nadmiernym wypadaniem włosów po ciąży?

Przede wszystkim dobrze jest się udać do lekarza, który dobierze nam odpowiednie leki oraz warto wybrać się też do dietetyka w celu ustalenia wspomagającej diety. Warto też zwrócić uwagę na mycie włosów i robić to bardzo delikatnie, dopóki nie zniknie problem. Dobrze jest też zainwestować w odżywki, które wzmocnią strukturę włosów. Można również skorzystać z wizyty u fryzjera, który profesjonalnie zadba o nasze o włosy, jednak zaleca się unikanie farbowania włosów, gdy jest problem z ich wypadaniem.

Jak długo trwa wypadanie włosów po ciąży?

Wszystko zależy od tego, w jakiej kondycji były nasze włosy przed ciążą. Jeśli z natury są one grube i w dobrym stanie, to takie wypadanie włosów może trwać około roku, jednak zazwyczaj jest to krótszy czas. Gdy włosy po roku od ciąży dalej będą wypadać, to należy zmienić dietę oraz dopasować konkretne leki, które pomogą nam w tym, by włosy wróciły do swojej formy sprzed ciąży.

Czy każdej kobiecie wypadają włosy po ciąży?

Wypadanie włosów po urodzeniu dziecka jest bardzo popularne, jednak nie wszystkie kobiety muszą to przechodzić. W dużej mierze zależy to od naszego stanu zdrowia oraz od tego, jaką mamy genetykę. Dobrze jest regularnie dbać o włosy przed ciążą, jak i w jej trakcie, dzięki czemu można uniknąć późniejszego wypadania. Może się jednak zdarzyć tak, że mimo usilnych starań i tak włosy zaczną wypadać, dlatego też tak ważna jest odpowiednia dieta i stała kontrola lekarska. Można w ten sposób maksymalnie ograniczyć wypadanie włosów lub całkowicie się od tego uchronić.

Czy kosmetyki mają wpływ na wypadanie włosów?

Dobrze jest używać takich kosmetyków, które są najlepsze dla naszych włosów. Dzięki temu zapewni się włosom maksymalną ochronę oraz się je wzmocni. Odpowiednio dopasowane kosmetyki mogą pomóc w tym, by włosy się wzmocniły i szybciej wróciły do swojego stanu sprzed ciąży.

Wypadanie włosów u kobiety po ciąży nie jest przyjemnym i estetycznym zjawiskiem, dlatego też tak ważne jest, by w miarę możliwości jak najszybciej pozbyć się tego uciążliwego problemu. Warto skorzystać też z rady dietetyka, trychologa i lekarza.