Jaki prezent wybrać na roczek dla dziewczynki?

Wybór prezentu dla małego dziecka może stanowić dla rodziców prawdziwe wyzwanie – szczególnie dlatego, że dorośli mają zupełnie inną perspektywę i ciężko im się odnaleźć w świecie małego człowieka. Nie pomaga również ciągły rozwój technologiczny sprawiający, że zabawki, które cieszyły się powodzeniem kilka dekad temu obecnie są po prostu nieatrakcyjne. Osobną kwestię stanowi bardzo szeroka skala cen zabawek. Można bowiem spotkać na sklepowych półkach produkty za kilkanaście złotych, jak i też takie za kilka tysięcy! Co zatem będzie sensownym wyborem na prezent dla dziewczynki, która kończy pierwszy rok życia? Postaramy się przedstawić wam kilka ciekawych propozycji zabawek.

Co będzie odpowiednim prezentem?

Najbezpieczniejszym pomysłem na prezent dla małej dziewczynki będą zawsze zabawki. Kluczowe jest jednak dobranie produktów do stopnia rozwoju i zdolności dziecka. Mała dziewczynka może bardzo szybko doznać frustracji jeżeli zabawka, którą dostanie będzie zbyt skomplikowana. Równie istotne jest zadbanie o bezpieczeństwo zabawy młodej damy. Wybierając zabawki na prezent należy upewnić się, by posiadały niezbędne certyfikaty i atesty bezpieczeństwa. Bezpieczna zabawka dla małego dziecka nie powinna mieć ostrych krawędzi i składać się z raczej dużych elementów, które dziecko nie będzie mogło przypadkowo połknąć.

Prezentowy evergreen dla dziewczynki – lalka

Bardzo często pierwszym pomysłem na prezent dla małej dziewczynki jest zakup lalki – i jest to słuszny pomysł. Lalka dla dziewczynki to znakomity sposób na budowanie empatii i relaks. Dziecko wszędzie zabiera ze sobą lalkę i będzie ją traktować jako pierwszego przyjaciela. Podstawowe modele lalek zaczynają się już od kwoty poniżej stu złotych, więc zakup nie jest aż tak kosztowny.

Książeczki jako sposób na poznawanie świata

Dziewczynki, które dopiero co skończyły pierwszy rok życia nie znają jeszcze literek, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby to rodzice im czytali. Zatem zakup interaktywnej książeczki, która pozwoli dziecku zapoznać się ze światem zwierząt czy też roślin będzie znakomitym pomysłem na prezent.

Wózek dla lalki

Jeżeli solenizantka posiada już swój ulubioną lalkę to warto pomyśleć o zakupie wózka dla niej. Wózek nie służy tylko transportowaniu lalki. Dzięki niemu dziewczynka ma dodatkową pomóc w nauce chodzenia, a sam wózek pełni niejako funkcję pchacza dla dziecka. Wybierając wózek należy dopasować go do wielkości lalki oraz oczywiście wzrostu dziecka – nie może być on zbyt duży. Możliwość składania wózka to dodatkowy atut, który pozwoli dziecku cieszyć się nim nawet w trakcie podróży.

Jeździki i rowerki dla dzieci

Aktywność fizyczna, szczególnie w przypadku małych dzieci, których organizmy dopiero się kształtują jest bardzo ważna. Zazwyczaj dzieciaki to prawdziwe wulkany energii więc zachęcanie ich do ruchu nie powinno stanowić problemu. Jeżeli jednak dziecko potrzebuje dodatkowego bodźca to warto zainwestować w praktyczny prezent w postaci jeździka lub też rowerka trójkołowego. Dziewczynki, które dopiero stawiają pierwsze kroki z pewnością docenią rowerki biegowe, które wspomagają rozwój utrzymywania równowagi. Jeżeli chcemy sprawić dziecku bardziej przyszłościowy prezent to warto jako prezent kupić rowerek wieloetapowy. Na początku może służyć jako rowerek biegowy, aby na późniejszym etapie nauki zmienić się w rowerek trójkołowy.