Półkolonie w Krakowie – sposób na ferie i wakacje

Forma półkolonii znana jest od wielu lat. Funkcjonuje w okresie ferii i wakacji szkolnych. Polega na zorganizowanym, kilkugodzinnym pobycie w miejscu przygotowanym przez organizatora. On jest też odpowiedzialny za cały program pobytu, czyli takie skomponowanie zajęć, by uczestnicy półkolonii chcieli w nich uczestniczyć. Niektóre półkolonie zapewniają wyżywienie wszystkim uczestnikom, a w innym przypadku dzieci przynoszą jedzenie ze sobą, ale organizator jest zobowiązany tak ułożyć program dnia, by wszyscy mieli gdzie i kiedy zjeść spokojnie swoje kanapki. Część organizatorów przygotowuje półkolonie jako prawie całodzienny pobyt, część decyduje się tylko na kilka godzin.

Półkolonie dla dzieci i młodzieży

Półkolonie muszą być przede wszystkim interesujące, czyli zorganizowane w taki sposób, by dzieci i młodzież przez cały czas pobytu miała co robić. Program półkolonii zwykle wypełniają wspólne zabawy, zwiedzanie, gry sportowe, rywalizacja sportowa, czasem kino i spacery. Wszytko zależy od zdolności organizacyjnych danej firmy.
W ostatnim czasie bardzo modne stały się półkolonie tematyczne. Oznacza to, że uczestnicy kilka godzin dziennie poświęcają na realizację konkretnych zajęć. Nie wyczerpują one całkowicie programu pobytu, ale wypełniają znaczącą ich część. Takim głównym motywem pobytu mogą być np. jazda konna , gra w piłkę nożną czy tenis.

Tenisowe półkolonie w Krakowie

Tenisowe półkolonie polegają na takim zorganizowaniu dziennego pobytu dzieci i młodzieży, by każde z nich mogło wziąć udział w zajęciach tenisowych, które ilością godzin powinny zdominować cały program. Zajęcia w zależności od pory roku odbywają się na kortach otwartych lub w hali czy pod balonem. Uczestnicy biorą udział w zajęciach prowadzonych przez profesjonalnych trenerów tenisa.

W zależności od tego czy uczestnicy półkolonii mieli już styczność z tą dziedziną sportu dzieli ich się na grupy o różnym poziomie umiejętności. Dzieci, które po raz pierwszy stają na korcie przez cały okres pobytu ćwiczą podstawowe uderzenia piłki w tenisie: forehand i backhand. Młodzież, która miała już styczność z tą dyscypliną również odbywa zajęcia techniczne, ale może już wziąć udział w rozgrywkach singla i debla. To najlepszy sposób na sprawdzenie swoich umiejętności a forma turniejowa dostarcza mnóstwa emocji i satysfakcji. Na zakończenie zwycięzcy rozgrywek, ale i uczestnicy otrzymują pamiątkowe puchary i dyplomy.

Półkolonie sposób na sport

Półkolonie tenisowe to doskonały sposób nie tylko na naukę gry w tenisa, ale na udział w zajęciach ogólnorozwojowych. Tenis to nie tylko techniczne uderzanie piłki, to szybkość, zwrotność, dobry start i wytrzymałość. Dlatego wszyscy uczestnicy półkolonii tenisowych biorą udział w treningach typowo rozwijających te cechy młodego organizmu.
Taka forma spędzania wolnego czasu podczas wakacji i ferii pozwala na poznanie jednej z ciekawszych, rozwijających indywidualne umiejętności dyscypliny sportowej. To też okazja na „złapanie sportowego bakcyla” i kontynuację treningów po zakończeniu wakacji.