Jakie rośliny ustawić w sypialni?

Dekorowanie pomieszczeń w domu można podzielić na kilka etapów. Gdy remonty, malowanie ścian i ustawianie mebli pomyślne się zakończą, nadchodzi czas na myślenie o detalach. Jakie rośliny i kwiaty do sypialni sprawdzą się, będą cieszyły oko i nie dostarczały kłopotów?

Nie trzeba od razu zostać wprawnym ogrodnikiem i zajmować się uprawą ogromnych storczyków w kilkunastu doniczkach. Można to zrobić, ale zanim rozpocznie się przygodę z nowymi gatunkami, warto poznać ich wymagania. Jaka gleba jest najlepsza? Jak często należy podlewać roślinę? Jak odżywiać i czym nawozić?

Pusta przestrzeń to okazja do eksperymentów, a poniżej znajduje się lista mało wymagających roślin, które nadadzą się do postawienia w sypialni…

Sukulenty są znane z małych wymagań zarówno glebowych, jak i wodnych. Nie wymagają wiele pracy – jedynie umiarkowanego podlewania (W większości przypadków raz na tydzień, a w sezonie zimowym przy niektórych gatunkach nawet raz na miesiąc)
Warto obejrzeć zdjęcia specjalnej kategorii sukulentów o nazwie „żywe kamienie”. Po kilku chwilach przeglądania, refleksja na temat nazwy przyjdzie sama i można się z nią w pełni zgodzić.

Inny przykład to: grubosz jajowaty. Potocznie nazwany drzewkiem szczęścia jest odporny na przesuszanie i krótkotrwałe nadmierne nasłonecznienie. Dodatkowa zaleta to możliwość uratowania złamanych gałązek i przerobienia ich na kolejne (osobne) rośliny. Wystarczy umieścić gałąź w wilgotnej ziemi.

Kolejny kandydat każdej zimy pokaże piękne kwiaty. Grudnik (Zygokaktus) występuje w często w dwóch wariantach – białym i różowym. Oba nadadzą się do nieco zacienionej przestrzeni sypialni.

Inne propozycje to trzykrotka, która tworzy długie pokryte liśćmi „pnącza” lub dracena (np. obrzeżona), przypominająca tropikalną palmę.

Warto eksperymentować – te rośliny to początek przygody. Później można poszerzać horyzonty i zajmować się coraz bardziej wymagającymi gatunkami.

Przeczytaj więcej na andoor.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.