Jak wybrać odpowiedni plecak dla dziecka?

Szkoła to ważny okres w życiu każdego dziecka. To tutaj poznaje nowych ludzi, zdobywa wiedzę, umiejętności oraz rozwija swoje pasje. Na pewno chcesz, aby czuło się komfortowo i żeby nic mu nie brakowało. Dlatego też ważne jest, aby wybrać odpowiedni plecak szkolny dla dziecka. To z nim każdego dnia będzie chodziło do szkoły, dlatego produkt powinien być dostosowany i spełniać wszystkie wymogi. Nie wiesz, jaki powinien być odpowiedni plecak? Jeśli tak, to dobrze trafiłeś. W tym artykule odpowiemy na to męczące Cię pytanie.

Jaki rodzaj najlepiej wybrać – tornister, plecak czy plecak na kółkach 

Plecak szkolny – wady i zalety 

Plecak, to najczęstszy wybór wśród dzieci oraz ich rodziców. Na rynku znajduje się wiele różnych modnych i oryginalnych wzorów oraz kolorów, które na pewno przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającemu dziecku. Zaletami plecaka szkolnego jest to, że ma dużą pojemność. Oznacza to, że pomieści więcej przedmiotów, a na pewno wiesz jak dużo książek oraz zeszytów uczniowie muszą nosić. Oprócz zawartości sam plecak niewiele ważny, a także często posiada pasek, który można zapiąć wokół bioder, co na pewno odciąży kręgosłup. Jeśli więc szukasz plecaka, który spełni wszystkie wspomniane cechy, zajrzyj do sklepu internetowego https://plecaki.com.pl/pl/c/Plecaki-szkolne/50.

Plecaki szkolne są bardzo często wybierane przez starsze dzieciaki. Największą ich wadą jest na pewno brak usztywnień. Wpływa to negatywnie na plecy Twojego dziecka. Często pewne elementy mogą się wbijać w ciało. 

Tornister – wady i zalety 

Tornister, to przede wszystkim sztywna konstrukcja, która spodoba się wielu rodzicom, jeśli myślą o kręgosłupie swojego dziecka. Będzie on na pewno wiele razy obciążony przez wiele książek i zeszytów, które muszą nosić do szkoły. Dzięki tej konstrukcji ciężar rozkłada się równomiernie na plecach. Zapobiega to skrzywieniom kręgosłupa na jedną stronę. Zewnętrzne usztywnienie sprawia także, że przedmioty znajdujące się w środku mniej się niszczą. Stabilna konstrukcja sprawia także, że się nie przewraca. Do wad na pewno można zaliczyć wagę tornistra. Przez sztywną konstrukcję waży więcej. Jest mniej pojemny niż plecak, a także przeznaczony jest dla mniejszych dzieci. Dlaczego? Design zazwyczaj posiada postacie z bajek lub kreskówek. Dziecięce motywy na pewno nie przekonają starszych uczniów. 

Plecak na kółkach – wady i zalety 

Jeśli chcesz odciążyć plecy swojego dziecka, na pewno wybierzesz plecak na kółkach. Dzięki niemu nawet wiele książek i zeszytów nie będzie problemem. Uczeń będzie mógł swobodnie ciągnąć swój plecak jak walizkę. Niestety, jeśli chodzi o noszenie go na plecach, sprawa wygląda zupełnie inaczej. Jest dużo cięższy niż zwykły plecak czy tornister. Sama konstrukcja, kółka i uchwyt zwiększają jego wagę. Co więcej, na nierównym terenie bardzo trudno będzie go ciągnąć. Mimo to warto podkreślić, że plecak na kółkach nie obciąża kręgosłupa, a jego konstrukcja pomieści wiele przedmiotów. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego plecaka szkolnego dla dziecka?

Przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na jego wagę. Nie może być ona zbyt duża, aby dodatkowo nie obciążała pleców Twojego dziecka. Ważne, aby posiadał usztywniany tułów. Szelki, które uczeń zakłada na ramiona, powinny być miękkie. Regulowanie jest bardzo ważne, aby dostosować ich długość do dziecka. Istotne jest także, aby dno plecaka było wytrzymałe. Jak wiesz, do szkoły zabiera się wiele przedmiotów, które często ważą nawet i kilka kilogramów. Dlatego też mocne dno zapewni komfort i bezpieczeństwo. Jeżeli już mówimy o bezpieczeństwie, to dobrze jest sprawdzić, czy wybrany przez Ciebie produkt jest odpowiedni dla dziecka i czy przeszedł wszystkie potrzebne atesty. Dla twojej pociechy na pewno najważniejszy jest wygląd. W sklepach znajdziesz wiele różnych modeli, które wpadną w oko. Pozwól swojemu dziecku wybrać model, aby cieszyło się z zakupionego plecaka szkolnego i chętnie wybierało się z nim na zajęcia. 

Pamiętaj, że wybór plecaka jest bardzo ważny, ponieważ to właśnie z nim Twoje dziecko każdego dnia będzie wybierało się w podróż do szkoły. Zapewnij swojej pociesze komfort i bezpieczeństwo.