Jaki prezent wybrać dla pasjonata architektury i miast?

Przed nami okres świąteczny. Aby uniknąć stresu związanego z poszukiwaniem prezentów na ostatnią chwilę i gorączkowego biegania po sklepach, warto zawczasu zaplanować, co podarujemy najbliższym. Poniżej krótki przegląd prezentowych propozycji z myślą o dużych i małych miłośnikach architektury.

Lego Architecture. Perełki architektoniczne w miniaturze

Ten, kto uważa, że klocki Lego są tylko prostą zabawką dla dzieci, grubo się myli. Ta kultowa, wciąż aktywnie projektująca marka, przygotowała kreatywne rozwiązania również dla dorosłych. Zapierające dech w piersiach konstrukcje architektoniczne, będące realistycznym odwzorowaniem potęgi perełek sztuki, można odnaleźć w niezwykle udanej kolekcji Lego Architecture. W serii ukazały się następujące budynki: Wieża Eiffla, Londyn, Wielki Mur Chiński, Kapitol, Sydney, Chicago, Szanghaj i Muzeum Salomona R. Guggenheima. Ceny zestawów różnią się w zależności od liczby elementów i stopnia skomplikowania budowli – zakup klocków to koszt od 130 do 470 złotych. W każdym z kompletów, oprócz elementów niezbędnych do odtworzenia charakterystyczne architektury, znajduje się broszura informująca o historii powstawania obiektu. Zestawy kolekcjonerskie są przeznaczone do użytku dla osób powyżej 12. roku życia, choć warto wspomnieć, że także dorośli będą mieli z nich dużą satysfakcję i radość.

Lego Creator – inspiracja do rozwijania wyobraźni przestrzennej

Ta seria powstała po to, aby rozwijać poczucie perspektywy, umiejętność widzenia przestrzennego, a także wyczucie dobrego smaku. Wśród zestawów znajduje się „Nowoczesny dom” czy „Rodzinna willa”. Miłośnicy serii mogą również spróbować odtworzyć piracką kolejkę górską czy inne, na wpół prawdziwe, na wpół zmyślone, miejsca i obiekty spotykane w miastach.

Lego City – by pobudzić chęć kreowania i zmieniania rzeczywistości

Klocki Lego z tej serii oscylują wokół obiektów użyteczności publicznej, dobrze znanych wszystkim mieszkańcom miast, bez których trudno wyobrazić sobie miejską infrastrukturę. Wśród ciekawszych konstrukcji i płaszczyzn znajduje się przystanek autobusowy, skrzyżowanie, hydroplan ratowniczy, plac miejski, pociąg towarowy czy pociąg pasażerski. Bogactwo miejsc i pojazdów, jakie można wykreować za pomocą tej serii, jest naprawdę imponujące. Warto wspomnieć także o tworzeniu miejsc zaufania społecznego, takich jak posterunek policji, remiza strażacka czy szpital. Klocki świetnie zaspokoją potrzebę naturalną dla kilkulatków, przejawiającą się w naśladowaniu ról i obowiązków zawodowych pełnionych przez dorosłych. Seria jest przeznaczona dla dzieci od 5 do 12 roku życia. Zestawy można znaleźć w sklepie internetowym https://merlin.pl/lp/lego/.

Jak wygląda zestaw klocków Lego City? Co znajduje się wewnątrz opakowania?

Poszczególne elementy są tematycznie dopasowane do konkretnego tytułu. Przykładowo, zestaw Remiza Strażacka składa się z 919 elementów. Wśród najważniejszych znajdują się dwa garaże, budynek remizy (3-piętrowy z rurą do zjeżdżania). W zestawie nie mogło oczywiście zabraknąć samochodu komendanta, wozu gaśniczego z wysięgnikiem i helikoptera. W skład wchodzą także figurki strażaków, stragan z hot dogami, sprzedawca i sympatyczny pies. Całość dostarcza wiele radości, pozwala zmieniać układ garażu i remizy, aranżować różne sytuacje i scenki. W pudełko znaleźć można również latarkę, walkie-talkie, siekierę, piłę, ale również drobiazgi uprzyjemniające pracę strażakom, takie jak ekspres do kawy, kubek, udko z kurczaka i kiełbaski. Produkt jest przeznaczony dla dzieci od 6 do 12 roku życia. Produkt znajduje się w opakowaniu o wymiarach 38x48x11 cm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.