Chusta tkana, jako pierwsza chusta do noszenia

Chusty do noszenia dzieci to produkt, który bardzo szybko pokochały wszystkie mamy na globie! Co za tym stoi? Otóż są one niezwykle wygodne i praktyczne. Posiadają cały szereg zalet, lecz dziś skupimy się na konkretnym rodzaju chusty do noszenia, jakim jest chusta tkana. To jedna z najchętniej polecanych chust. Chusta tkana zbiera w zdecydowanej większości pozytywne opinie i często proponowana jest jako pierwsza chusta do noszenia. Wszystko to ze względu na to, że po nabraniu wprawy umożliwia ona na uzyskanie najlepszej pozycji dla maluszka. Dzięki tkanej chuście do noszenia plecki bobasa są odpowiednio zabezpieczone i podtrzymywane, co niweluje ryzyko uszkodzenia kręgosłupa. Kolejną zaletą, jaką charakteryzuje się chusta tkana do noszenia dziecka to możliwość noszenia brzdąca z przodu, na boku oraz na plecach. Ale najlepsze zostawiliśmy na koniec… chusta tkana jest odpowiednia na cały okres noszenia dziecka, więc nie będziesz musiała wymieniać jej na innej, gdy maluch podrośnie. Podsumowując, są to chyba odpowiednio mocne dowody na to, że chusta tkana jest bardzo dobrym wyborem w kwestii noszenia dziecka.

Czym różnią się chusty tkane między sobą?

Chusty tkane, w zależności od wybranego modelu są różne. Oprócz standardowych (ale równie ważnych!) różnic, takich jak kolor, czy wzory różni je długość, splot, gramatura i rzecz jasna – producent. Podstawowa długość tkanej chusty do noszenia dzieci wynosi 4.2 metry, jednak dla wyższych kobiet dostępne są także dłuższe opcje (4.6 metra lub 5.2 metra). W kwestii splotu rozróżniamy takie opcje jak: chusta tkana skośno-krzyżowa, żakardowa, jaskółka, diamentowa i atłasowa. Najpopularniejszym splotem chust, i przy okazji polecanym dla mam rozpoczynających swoją przygodę ze stosowaniem chust jest chusta skośno-krzyżowa. Nawiązując z kolei do gramatury chust, ciężko wskazać jest najlepszą, gdyż w tym przypadku jest to indywidualny wybór, zależny od preferencji każdej mamy z osobna. Gramatury chust to tkanych są bardzo różne i wahają się między 180 g/m2 do 270 g/m2. Ostatnią, wskazaną przez nas powyżej różnicą jest producent. To bardzo ważne, aby wybierać chusty od najlepszych marek, ponieważ tylko wtedy mamy pewność co do jakości produktu, jego wykonania i składu. Z naszej stronie szczególnie polecamy chusty tkane LennyLamb i Zaffiro. Każdy z tych producentów to absolutna światowa czołówka, a ich produkty na pewno sprostają Twoim oczekiwaniom.

Mamy nadzieję, że przedstawiliśmy Ci produkt, jakim są chusty tkane i zachęciliśmy do sprawdzenia ich oferty. Z pełną odpowiedzialnością możemy stwierdzić, że chusty tkane do noszenia dzieci to niesamowity wynalazek, który na pewno ułatwia życie niejednej mamy. Dołączysz do nich?  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *