Wózek spacerowy do samolotu – co warto o nim wiedzieć?

Bez wózka spacerowego nie obejdzie się żadna rodzina! Jego wybór nie należy jednak do najłatwiejszych, i wcale nie chodzi o budżet przeznaczony na zakup wózka. Do wyboru są rozmaite konstrukcje, choć wydawać by się mogło, że spacerówka to najprostsze rozwiązanie. Przed sporym wyzwaniem stoją przede wszystkim ci rodzice, którzy planują podróże ze swoich maluszkiem, między innymi liniami lotniczymi. Jak wybrać spacerówkę samolotową?

Wygodne podróże na co dzień

Odpowiednio dobrana spacerówka zapewnia komfort dziecku, ale i jest wygodna w użytkowaniu przez rodziców. To oni bowiem będą się zmagać z jej składaniem i rozkładaniem, przechowywaniem, pokonywaniem rozmaitych terenów podczas spacerów, a także pakowaniem na czas podróży. O ile w samochodzie ograniczeniem może być głównie przestrzeń bagażowa, o tyle znacząco większe wymagania mają linie lotnicze.

Spacerówka samolotowa jest dogodnym rozwiązaniem dla tych rodzin, które planują regularne podróże samolotowe. Sprawdza się ona jako tradycyjny wózek spacerowy, ale w przeciwieństwie do niego, sprawia znacznie mniej kłopotu podczas przygotowania do lotu.

Ze spacerowym wózkiem samolotowym rodzice muszą się pożegnać po odprawie. Otrzymują go z powrotem po zakończonej podróży, dzięki czemu dziecko nie zdąży nawet zauważyć, że zamienia wózkowe siedzonko na to samolotowe. Więcej swobody zapewniają modele, które po złożeniu osiągają wymiary bagażu podręcznego. Można je znaleźć w sklepie Wozki-Foteliki.pl. Taka opcja daje szansę na zabranie spacerówki na podkład samolotu. Rodzice mogą być pewni, że bagaż, który należy do jednego z najważniejszych, nie zostanie nigdzie zagubiony ani zniszczony, ponadto będzie od razu dostępny po zakończonej podróży.

Na co zwracać uwagę wybierając wózek do samolotu

Wózek spacerowy samolotowy powinien być jak najlżejszy. Rodzice nie muszą się jednak martwić o to, że konstrukcja o lekkiej masie nada się do późniejszego przewożenia tylko najmłodszych maluchów. Odpowiednio wykonane, dobrej jakości spacerówki tego typu, mimo niskiej wagi, są w stanie udźwignąć dzieci nawet do 22 kg.

Spacerówka musi być również łatwa i szybka w składaniu i rozkładaniu. To znacznie ułatwia przygotowanie do podróży. Im mniej miejsca zabiera po złożeniu, tym lepiej. Wspomniane modele przyjmujące formę bagażu podręcznego, są najwygodniejsze w użytkowaniu. Te, które zajmują więcej miejsca i nie nadają się do zabrania na pokład samolotu, rodzice mogą od razu przygotować do nadaniu bagażu – wystarczy owinąć je folią stretch, aby zabezpieczyć przed zarysowaniem, podczas gdy będą układane w luku bagażowym, tuż obok walizek.

Wózki, które będą nadawane jak zwykły bagaż, także powinny być jak najlżejsze. Dzięki temu rodzice nie będą musieli dopłacać do nich. Odnośnie tego, jakich wymiarów czy wagi mogą być spacerówki, dowiemy się czytając regulamin wybranych linii lotniczych. Niektóre z nich wymagają korzystania tylko z wózka jednoczęściowego, jeśli rodzice planują go zabrać na pokład.

Dodatkowe funkcjonalności

Czy spacerówka, która będzie służyć przede wszystkim podczas podróży, w tym samolotowych, powinna posiadać dodatkowe funkcjonalności? Niekoniecznie, ale każdy dodatek – torba, miejsce na drobiazgi, uchwyty – to po prostu większa wygoda użytkowania, nie tylko w czasie podróżowania. Te elementy rodzice powinni wybierać w ten sam sposób, jak w przypadku kupowania tradycyjnej spacerówki.

Codzienne spacery, ale i dalsze podróże mogą być przyjemnością dla całej rodziny. Spacerówka samolotowa to stosowny wybór na takie okazje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *