Anglojęzyczna literatura dla twojego dziecka

Zanim dziecko rozpocznie naukę w szkole, może czas wolny spędzać nie tylko na beztroskiej zabawie. Świadomi rodzice już od najmłodszych lat starają się wpajać swoim pociechom podstawy języka angielskiego. Takie działanie zdecydowanie zaprocentuje w przyszłości. Gdzie można zaopatrzyć się w odpowiednie materiały do nauki dla dzieci?

Wbrew niektórym opiniom dziś zdobycie niezbędnej literatury anglojęzycznej nie jest już wyzwaniem. Problem mogą stanowić niekiedy ceny pozycji w wydaniach na rynek amerykański lub kanadyjski. W sieci działają jednak księgarnie, które są w stanie zaoferować nam tytuły w cenach dostosowanych do naszych realiów. To właśnie tam warto zrobić większe zakupy.

W sam raz na dobry początek

Rozpoczęcie nauki angielskiego dziecka można połączyć z zabawą. Wówczas nie trzeba będzie szukać specjalnych zachęt do tego, by malec zaangażował się w ten żmudny proces. Z czasem jednak przychodzi pora na to, by zabawki edukacyjne zamienić na książki. Nawet jeśli dziecko nie posiada zdolności czytania, rodzic może mu do snu czytać anglojęzyczne tytuły.

Choć do niedawna z dostępnością takich książek w Polsce było względnie słabo, dziś bez trudu dokonamy zakupu interesującej nas pozycji w oryginalnym wydaniu przeznaczonym np. na rynek amerykański. Wśród nich nie brakuje typowych tytułów dla dzieci, czyli bajek dostosowanych do określonego przedziału wiekowego, nierzadko też ilustrowanych.

Powszechna znajomość języka angielskiego w krajach skandynawskich absolutnie nie jest dziełem przypadku. Wynika ona m.in. z właściwego podejścia rodziców i podejmowanych przez nich działań od najmłodszych lat życia dziecka. W tym celu starają się oni możliwie jak najwięcej czytać swoim pociechom w języku angielskim.

Regularne czytanki przynoszą efekty i ciężko z tym polemizować. Dziecko z uwagą słuchające nas w obcym języku przyswoi akcent i nowe słownictwo. Dlatego, jeśli zamierzamy poszerzyć biblioteczkę naszej pociechy o nowe tytuły, być może dobrze stałoby się, gdyby chociaż część spośród nich stanowiły pozycje w języku angielskim.

Duży wybór w dobrych cenach

Stosunkowo do niedawna książki adresowane do najmłodszych nie dość, że były ogólnie słabo dostępne, to kosztowały przy tym zdecydowanie za dużo. Skutkiem tego zainteresowanie takimi tytułami wciąż pozostawało niewielkie. Sytuacja zmieniła się diametralnie w momencie, kiedy księgarnie rozszerzyły swoją działalność o Internet.

Dziś możemy kupić interesujące książki po angielsku dla dzieci bez potrzeby wychodzenia z domu. W tym celu warto zajrzeć do księgarni English Book Club specjalizującej się ściśle w anglojęzycznej literaturze dziecięcej. Bogata oferta tego podmiotu jest zasługą m.in. udanej współpracy z największym amerykańskim wydawnictwem – SCHOLASTIC. W praktyce przekłada się to na bogaty katalog pozycji.

W English Book Club znajdziemy zarówno książki dla najmłodszych dzieci, kończąc na tytułach adresowanych do kilkuletnich dzieci. Oferta poza literaturą anglojęzyczną obejmuje także zabawki sensoryczne wzmagające naukę języka. Na stronie internetowej wspomnianej księgarni tytuły podzielono ze względu na wiek i kategorie, by ułatwić poruszanie się po znacznych rozmiarów asortymencie.

To zdecydowanie nie czas na wymówki, że książek brakuje albo, że są zwyczajnie drogie. Dziś rodzice dzieci w każdym przedziale wiekowym mogą sięgnąć po bogaty wybór tytułów, dzięki którym ułatwią swoim pociechom przyswajanie podstaw języka angielskiego. Choć na naukę nigdy nie jest za późno, im wcześniej wdrożymy takie działania w życie, tym szybciej maluch opanuje materiał i przeskoczy na kolejny poziom zaawansowania, by ostatecznie władać biegle angielskim.