Obrotowy fotelik samochodowy do 18 kg – wygoda i bezpieczeństwo

Kiedy decydujesz się na podróżowanie samochodem, nic nie powinno być ważniejsze niż bezpieczeństwo. Jeśli jesteś rodzicem, musisz więc w odpowiedni sposób chronić swoje dzieci. Najlepiej jest zdecydować się na foteliki do jazdy tyłem – to gwarancja spokojnej drogi i minimalizowanie ryzyka w czasie ewentualnej kolizji. Stoisz przed decyzją, który model kupić? Zwróć uwagę na foteliki samochodowe z obrotowym siedziskiem – są praktyczne, wygodne i sprawdzają się od 1. dnia do nawet 4. roku życia. A przede wszystkim są naprawdę bezpieczne i pozytywnie przechodzą testy zderzeniowe. Co jeszcze powinieneś o nich wiedzieć?

Foteliki samochodowe z obrotowym siedziskiem cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród młodych rodziców. Nie ma w tym nic dziwnego – mają bowiem ogrom niepodważalnych zalet. Przede wszystkim łączą w jednym systemie zalety fotelika dla niemowlaka i do 18 kg. Nie musisz już wymieniać ich co kilka miesięcy, a więc oszczędzasz. Przy wyborze właściwego fotelika nie możesz jednak kierować się wyłącznie ceną – pamiętaj, że najważniejsze jest bezpieczeństwo. Nie musisz się o nie martwić – foteliki do jazdy tyłem osiągają najwyższe wyniki w testach zderzeniowych ADAC. Modele z obrotowym siedziskiem są natomiast dodatkowo bardzo wygodne. Dają bowiem możliwość ustawienia go w swoją stronę podczas wkładania czy wyjmowania dziecka, a dzięki temu rodzice mogą dokładniej zapiąć mu pasy.

Fotelik samochodowy obrotowy to odpowiedź na oczekiwania nawet najbardziej wymagających rodziców. Oprócz samego komfortu w czasie wyjmowania i wkładania dziecka, dają także łatwość montażu. Innowacyjna metoda instalacji z bazą ISOfix sprawia, że poradzi sobie z tym nawet najbardziej niedoświadczony wujek. Warto także podkreślić, że fotelik RWF obrotowy z technologią BeSafe Universal Level Technology, daje możliwość wykorzystania w samochodzie o sporym kącie nachylenia kanapy. Dzięki nim możesz bezpiecznie przewozić maluszka nawet w sportowym aucie – a zatem powiększenie rodziny nie musi wiązać się z jego zmianą.

foteliki obrotowe

Foteliki obrotowe – rosną z twoim dzieckiem

Nowoczesny fotelik RWF obrotowy to połączenie pierwszego i drugiego fotelika. Dziecko może z niego korzystać od 1. dnia do nawet 4. roku życia! Wszystko to dzięki zastosowaniu specjalnych wkładek, które dają maluszkowi właściwe dla danego etapu rozwoju wsparcie. Bardzo istotne są pierwsze miesiące – noworodek potrzebuje odpowiedniego kąta siedzenia. Dlatego foteliki obrotowe posiadają specjalną wkładkę poziomującą. Zwróć uwagę, by była wykonana z miękkich, ale jednocześnie wspierających materiałów.

Wraz z upływem miesięcy i dalszym rozwojem dziecka fotelik samochodowy obrotowy ma odrobinę inne zadania. Nowoczesne modele zostały wyposażone w specjalny moduł, który zapewnia maluszkowi odpowiednią pozycję w podróży i dodatkowo chroni go w czasie zderzenia. Producenci poświęcili szczególną uwagę najbardziej wrażliwej części małego ciała – główce. W zagłówku powinny znaleźć się pochłaniacze energii, które dają komfort i chronią w czasie najbardziej niebezpiecznego zderzenia bocznego.

Coraz nowsze technologie pozwalają produkować foteliki samochodowe zarówno bezpieczne, jak i wygodne. Nowoczesne modele są dodatkowo estetyczne i funkcjonalne. Możemy więc znaleźć fotelik RWF obrotowy dopasowany do wieku, wzrostu i wagi dziecka, a jednocześnie spełniający nasze oczekiwania względem wyglądu czy komfortu codziennego użytkowania. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się podróżą bez obaw o bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *