Zajęcia pozalekcyjne – jakie wybrać dla swojego dziecka? Ile kosztują?

Jak wiemy inwestycja w naukę jest najlepszą inwestycją. Rodzice coraz to chętniej decydują się dodatkowe zajęcia dla swoich pociech, tak aby jak najlepiej wykorzystywały swój czas wolny. W tym artykule podpowiemy, na jakie zajęcia warto zapisać dziecko w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz ile może nas to kosztować.

Dlaczego warto inwestować w zajęcia pozalekcyjne?

Dzieciństwo najlepiej wykorzystać na zabawę. Beztroskie chwile w tym czasie to jedne z najpiękniejszych w życiu i bez wątpienia zostaną z nami na zawsze. Obowiązkiem rodzica, jest zadbanie o to, aby również i w tym czasie dziecko miało zapewnioną edukację. Dobrze jest, kiedy rodzice decydują się zapisać swoje dziecko również i na zajęcia pozalekcyjne. W ten sposób najmłodsi jeszcze lepiej przyswajają zdobytą wiedzę czy też rozwiną nowe umiejętności.

Im wcześniej nasze dziecko zacznie uczęszczać na przykład na naukę pływania czy też gry na skrzypcach, tym więcej się nauczy. Młodsi szybciej pojmują wiedzę i łatwiej jest im przyswoić nowe rzeczy.

Jakie zajęcia będą najlepsze dla przedszkolaka?

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka to jeden z lepszych prezentów jakie rodzic może podarować swojemu dziecku. Przedszkole to okres, kiedy mały człowiek jest najbardziej ciekawy świata. Chce on poznawać nowe rzeczy, uczyć się nowych umiejętności. To właśnie wtedy może odkryć nową pasję, która w przyszłości być może będzie jego zajęciem na co dzień.

Warto rozważyć tutaj różnego typu sporty jak i naukę gry na instrumentach. W ostatnim czasie popularny staje się balet.

Dziecko w wieku szkolnym a zajęcia pozalekcyjne – co wybrać?

Rodzice uczniów na pewno zastanawiają się, jakie zajęcia pozaszkolne dla dzieci będą najlepsze dla ich pociech. Bez wątpienia królują tutaj korepetycje dla dzieci. Najwięcej z nich uczęszcz na matematykę i jędzyk angielski. Szczególnie nasiliło się to w okresie pandemii, kiedy braki w edukacji były naprawdę duże.

Warto również rozważyć opcję zajęć ruchowych. Siedząc poł dnia w ławce, dzieci potrzebują ruchu. Ciekawy sport czy też taniec może być idealna motywacją do aktywnego wypoczynku.

Ile kosztują zajęcia pozalekcyjne?

Zajęcia pozalekcyjne – jakie wybrać dla swojego dziecka? Ile kosztują?  Na pierwsze pytanie może mamy już odpowiedź, więc spróbujmy skupić się na tym drugim. Miesięczny koszt zajęć pozalekcyjnych jest oczywiście uzależniony od ich specyfiki. Zajęcia sportowe w grupie to przeważnie koszt 150-200 zł na miesiąc. Oczywiście znacznie drożej wyjdą te indywidualne. Tutaj cena za godzinę wahać się zazwyczaj między 50 a 100 zł. 

Pamiętajmy o tym, aby wybrać te, które zainteresują nasze dziecko najbardziej. Nie ma sensu zapisywać je na sport z którego nie będzie czerpał przyjemności – będzie to strata czasu jak i pieniędzy.