Jaki wiek jest najlepszy, aby zacząć uczyć dziecko języków obcych?

Często żałujemy, że nie zaczęliśmy się uczyć języków obcych wcześniej, lub nie zaangażowaliśmy się w ich naukę dostatecznie mocno, wtedy, kiedy mieliśmy okazję. Dziś będąc świadomym rodzicem, możesz pomóc dziecku uniknąć swoich błędów. Dzięki czemu komunikacja dla twojego dziecka będzie naturalna. Otworzy mu to wiele drzwi w przyszłej karierze zawodowej, pozwoli zwiedzać świat i podróżować bez bariery w komunikacji. Badania pokazują, że to w bardzo wczesnym okresie rozwoju dziecka uczy ono się najłatwiej, dlatego ważne są zajęcia z angielskiego dla dzieci w jak najmłodszym wieku. Im wcześniej zaczniemy wprowadzać dziecku język obcy, tym łatwiej i szybciej będzie się w nim komunikować. 

Mów do dziecka w innym języku

Nauka angielskiego dla dzieci to nie tylko dodatkowe zajęcia z nauczycielem. Chociaż takie też są bardzo efektywne, na przykład szkoła językowa dla dzieci w Łodzi  prowadzi takie zajęcia dla najmłodszych. Jednym ze sposobów może być mówienie do dziecka w wielu językach. Rozmowy w domu po angielsku skutecznie utrwalą podstawowe zwroty i pojęcia w języku obcym. Czytanie, czy oglądanie bajek po angielsku również przyniesie wiele korzyści twojemu dziecku. Pozwoli to na naturalne przyswajanie i osłuchiwanie się z obcymi słowami, oraz nabywanie prawidłowego akcentu.

Wielojęzyczne przedszkole – zajęcia dla dzieci.

Bardzo dobrą opcją, coraz częściej wybieraną przez rodziców jest przedszkole dwujęzyczne. Dzieci bawią się i uczą, w naturalny sposób przyswajając język obcy. Zajęcia z języka obcego w takich placówkach prowadzone są w formie zabawy, na przykład na lekcjach rytmiki dzieci mogą śpiewać, czy mówić wierszyki po angielsku. Takie i inne zajęcia dla dzieci w Łodzi są bardzo często wybierane przez rodziców.

Kurs języka angielskiego dla dzieci, jako dodatkowa forma edukacji. 

Kurs języka angielskiego dla dzieci jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem niż przedszkole wielojęzyczne. Jest to też bardziej popularna forma nauki. Przez rosnące zainteresowanie i świadomość rodziców w kwestii edukacji dzieci oferta kursów jest bardzo bogata.  Nauka angielskiego dla dzieci to dobry trening przed pójściem do przedszkola. Dziecko poza przyswajaniem języka obcego ma możliwość doświadczenia, jak wyglądają zajęcia z innymi maluchami. Uczy się współpracy, pracy w grupie i nabywa umiejętności socjalnych. 

Nauka angielskiego dla najmłodszych

Nauka w jak najwcześniejszym wieku jest dobrą inwestycją w rozwój dziecka. Maluchy, które miały kontakt z angielskim w weku przedszkolnym później w szkole nie mają problemów z jego dalszą edukacją. Warto zadbać o rozwój znajomości języków obcych od najmłodszych lat. Szkoła językowa dla dzieci jest przykładem szkoły, która w sposób przemyślany uczy przez zabawę od najmłodszych lat. Najlepsze efekty przyniesie połączenie kilku metod, na przykład zapisanie dziecka na kurs języka obcego i jednoczesne przemycanie podczas zabawy anglojęzycznych bajek i filmów dla dzieci. Mówienie prostych słów do dziecka w domu po angielsku również ułatwi mu naukę. 

Małe dzieci, które mają okazję osłuchać się z językiem obcym w najmłodszych latach, mają łatwiejszy start w szkole. Dysponują lepszym słuchem fonetycznym i lepiej rozróżniają dźwięki, które nie występują w ich ojczystym języku. A więc podsumowując, ważne jest, aby dziecko miało kontakt z językiem obcym od najmłodszych lat.