Trampoliny – gwarancja świetnej zabawy i zdrowej dawki ruchu

Trening na trampolinie poprawia wydolność organizmu, wzmacnia mięśnie i pozwala zadbać o kondycję. Zapewnia sporą dawkę ruchu, co wpływa korzystnie na redukcję tkanki tłuszczowej. Ponadto gwarantuje świetną zabawę dzieciom i dorosłym. Wyróżnia się kilka rodzajów trampolin. Jakie wybrać? Na co zwrócić uwagę, kupując odpowiedni model?

  1. Trampoliny ogrodowe
  2. Trampoliny dla dzieci
  3. Profesjonalna trampolina fitness
  4. Na co zwrócić uwagę, wybierając trampolinę?

Trampoliny ogrodowe

Dobrej jakości trampoliny ogrodowe, takie jak dostępne w sklepie https://www.morele.net/kategoria/trampoliny-1784/ to modele przeznaczone do stosowania na zewnątrz. Ze względu na duże wymiary, mogą być wykorzystywane zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Sprzęty te służą do treningu oraz zabawy. Wybierając odpowiedni model, warto zwrócić uwagę, czy został on wyposażony w dobrej jakości elementy zabezpieczające sprężyny i nogi, aby trening był bezpieczny i wygodny. Ponadto wysokiej klasy trampolina do ogrodu powinna również posiadać drabinkę oraz pionową siatkę.

Trampoliny dla dzieci

Trampoliny dla dzieci różnią się od modeli ogrodowych przede wszystkim rozmiarami. Ich średnica nie przekracza zwykle 150 cm. Sprzęt ten zazwyczaj jest wyposażony w pionową siatkę zabezpieczającą, która chroni dzieci przed upadkiem na podłoże. Siatka ta może być montowana z zewnątrz lub w środku. Niewielkie rozmiary trampolin sprawiają, że urządzenie może być stosowane w mieszkaniu.

Profesjonalna trampolina fitness

Kolejnym rodzajem trampolin są trampoliny fitness służące do regularnych ćwiczeń osób dorosłych. Sprzęt wyróżnia się niewielkimi rozmiarami. Średnica tego modelu wynosi zazwyczaj 90 cm. Trampoliny do aerobiku mogą mieć kształt sześciokąta albo okręgu. Często dodatkowo są wyposażone w solidne uchwyty do trzymania w czasie skoków, ułatwiające treningi początkującym sportowcom.

Na co zwrócić uwagę, wybierając trampolinę?

Poszukując odpowiedniej trampoliny, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim jej wielkość oraz przeznaczenie. Osoby nieposiadające ogrodu mogą zdecydować się na modele domowe, których średnica nie powinna przekraczać 90 cm. Modele do ogrodu mogą mieć natomiast średnicę wynoszącą nawet do 5 metrów, z kolei wersje dla dzieci – zwykle ok. 150 cm. Ważnym parametrem jest również wysokość sprzętu od podłoża. W przypadku trampolin ogrodowych wynosi ona często 55-80 cm, co sprawia, że wersje te nie sprawdzą się raczej w przypadku mniejszych dzieci.

Inny ważny parametr to nośność trampoliny, czyli maksymalna waga osoby ćwiczącej. Powinna ona zawierać się w przedziale od 35 do 180 cm, co zapewnia bezpieczną i skuteczną zabawę oraz ćwiczenia.