Mieszkanie z dzieckiem – zdala od wielkomiejskiego zgiełku

Rynek mieszkaniowy w Polsce ma się bardzo dobrze. Deweloperów nie brakuje, nie brak również inwestycji: zarówno tych planowanych, jak i tych będących w trakcie i ukończonych. Zróżnicowanie ofert jest tak duże, że z całą pewnością każdy poszukujący własnego lokum, znajdzie je bez najmniejszego problemu. Nowe mieszkania Grodzisk Mazowiecki to jedna z ofert, której warto się dokładniej przyjrzeć, zwłaszcza jeżeli interesuje Cię mieszkanie w mieście, jednak nie tak dużym, głośnymi zanieczyszczonym jak Warszawa. Jest to ciekawa propozycja, w szczególności dla rodzin z dziećmi. Pozwala na złapanie oddechu od wielkomiejskiego szumu i zgiełku.

Nieruchomości – co możesz wybrać?

Nieruchomości mogą pochodzić z rynku wtórnego lub pierwotnego. Dziś wiele osób decyduje się na zakup nieruchomości zupełnie nowej. Jest to jak najbardziej zrozumiale – chcemy urządzić nieruchomość od „a do z”, dokładnie tak, jak się nam podoba. Chcemy, aby nasz dom lub mieszkanie , odpowiadały naszym indywidualnym potrzebom. Jak już zostało wspomniane, nie brakuje również deweloperów i nowych inwestycji – jest w czym wybierać. No właśnie – co mamy do wyboru? Obecnie możemy wybierać sposób mniejszych mieszkań, dużych apartamentów, modnych loftów, a także domów w zabudowie szeregowej. Klient może zakupić zarówno cały dom, jak i jego piętro lub wydzielone apartamenty. Jak widać, wachlarz ofertowy jest bardzo szeroki.

Zanim zdecydujesz się na zakup – sprawdź dewelopera

Nieuczciwi deweloperzy zdarzają się coraz rzadziej. Trzeba jednak pamiętać, że sami powinniśmy się zabezpieczyć przed oszustem. Nawet jeżeli deweloper jest nam znany i wiemy, że np. mieszkania w Grodzisku to bardzo dobra oferta, powinniśmy należycie sprawdzić chociaż podstawowe informacje o deweloperze. Na pewno bardzo przydatny będzie Internet. Tam przede wszystkim możesz znaleźć stronę dewelopera, na której powinny znaleźć się wszystkie najważniejsze informacje o nim, o jego inwestycjach, a także wzory dokumentów. Warto również sprawdzić, czy kontakt z deweloperem jest dobry. Internet wykorzystaj również, aby sprawdzić opinie klientów – jeżeli pojawią się jakieś negatywne opinie, trzeba pamiętać, że nie zawsze muszą być będą, ale każdą z takich informacji należy sprawdzić.

Kolejnym krokiem powinno być sprawdzenie dewelopera w Krajowym Rejestrze Sądowym oraz na stronie Ministerstwa sprawiedliwości i w Monitorze Sądowym i Gospodarczym – przekonasz się, czy deweloper, z którym chcesz podpisać umowę nie jest niewypłacalnym dłużnikiem.

Co jeszcze możesz zrobić? Sprawdź księgę wieczystą, prospekt informacyjny, a przede wszystkim zrób wywiad środowiskowy, a więc samemu dokładnie sprawdź nieruchomość i okolice.

Mniejsze miasta – coraz chętniej tam mieszkamy

Mieszkania w dużych miastach są niestety bardzo drogie, zwłaszcza jeżeli chcemy mieszkać blisko centrum. Co zrobić, jeżeli nie możemy pozwolić sobie na mieszkanie np. w Warszawie, ale nie chcemy rezygnować z uroków i szans, jakie daje nam miasto? Warto wybrać apartament w mniejszym mieście, takim jak Grodzisk Mazowiecki. Ceny pozwalają na zakup całkiem sporego mieszkania z dostępem do wszystkich miejskich rozrywek i atrakcji. Bez wątpienia dużym plusem jest również bliskość do stolicy. Dziś coraz więcej młodych osób wybiera właśnie takie rozwiązania!