Mieszkanie z dzieckiem – zdala od wielkomiejskiego zgiełku

Rynek mieszkaniowy w Polsce ma się bardzo dobrze. Deweloperów nie brakuje, nie brak również inwestycji: zarówno tych planowanych, jak i tych będących w trakcie i ukończonych. Zróżnicowanie ofert jest tak duże, że z całą pewnością każdy poszukujący własnego lokum, znajdzie je bez najmniejszego problemu. Nowe mieszkania Grodzisk Mazowiecki to jedna z ofert, której warto się dokładniej przyjrzeć, zwłaszcza jeżeli interesuje Cię mieszkanie w mieście, jednak nie tak dużym, głośnymi zanieczyszczonym jak Warszawa. Jest to ciekawa propozycja, w szczególności dla rodzin z dziećmi. Pozwala na złapanie oddechu od wielkomiejskiego szumu i zgiełku.

Nieruchomości – co możesz wybrać?

Nieruchomości mogą pochodzić z rynku wtórnego lub pierwotnego. Dziś wiele osób decyduje się na zakup nieruchomości zupełnie nowej. Jest to jak najbardziej zrozumiale – chcemy urządzić nieruchomość od „a do z”, dokładnie tak, jak się nam podoba. Chcemy, aby nasz dom lub mieszkanie , odpowiadały naszym indywidualnym potrzebom. Jak już zostało wspomniane, nie brakuje również deweloperów i nowych inwestycji – jest w czym wybierać. No właśnie – co mamy do wyboru? Obecnie możemy wybierać sposób mniejszych mieszkań, dużych apartamentów, modnych loftów, a także domów w zabudowie szeregowej. Klient może zakupić zarówno cały dom, jak i jego piętro lub wydzielone apartamenty. Jak widać, wachlarz ofertowy jest bardzo szeroki.

Zanim zdecydujesz się na zakup – sprawdź dewelopera

Nieuczciwi deweloperzy zdarzają się coraz rzadziej. Trzeba jednak pamiętać, że sami powinniśmy się zabezpieczyć przed oszustem. Nawet jeżeli deweloper jest nam znany i wiemy, że np. mieszkania w Grodzisku to bardzo dobra oferta, powinniśmy należycie sprawdzić chociaż podstawowe informacje o deweloperze. Na pewno bardzo przydatny będzie Internet. Tam przede wszystkim możesz znaleźć stronę dewelopera, na której powinny znaleźć się wszystkie najważniejsze informacje o nim, o jego inwestycjach, a także wzory dokumentów. Warto również sprawdzić, czy kontakt z deweloperem jest dobry. Internet wykorzystaj również, aby sprawdzić opinie klientów – jeżeli pojawią się jakieś negatywne opinie, trzeba pamiętać, że nie zawsze muszą być będą, ale każdą z takich informacji należy sprawdzić.

Kolejnym krokiem powinno być sprawdzenie dewelopera w Krajowym Rejestrze Sądowym oraz na stronie Ministerstwa sprawiedliwości i w Monitorze Sądowym i Gospodarczym – przekonasz się, czy deweloper, z którym chcesz podpisać umowę nie jest niewypłacalnym dłużnikiem.

Co jeszcze możesz zrobić? Sprawdź księgę wieczystą, prospekt informacyjny, a przede wszystkim zrób wywiad środowiskowy, a więc samemu dokładnie sprawdź nieruchomość i okolice.

Mniejsze miasta – coraz chętniej tam mieszkamy

Mieszkania w dużych miastach są niestety bardzo drogie, zwłaszcza jeżeli chcemy mieszkać blisko centrum. Co zrobić, jeżeli nie możemy pozwolić sobie na mieszkanie np. w Warszawie, ale nie chcemy rezygnować z uroków i szans, jakie daje nam miasto? Warto wybrać apartament w mniejszym mieście, takim jak Grodzisk Mazowiecki. Ceny pozwalają na zakup całkiem sporego mieszkania z dostępem do wszystkich miejskich rozrywek i atrakcji. Bez wątpienia dużym plusem jest również bliskość do stolicy. Dziś coraz więcej młodych osób wybiera właśnie takie rozwiązania!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *