Najlepsze bajki dla dzieci. Do czytania i oglądania.

Fantastyczne postacie, superbohaterowie ratujący świat, piękne księżniczki, a może wcale nie takie straszne potwory? Świat bajek jest niekończącą się krainą wyobraźni. Z biegiem lat baza filmów animowanych rozrosła się do niewyobrażalnych rozmiarów, i wciąż rośnie! Jakie są więc najlepsze bajki dla dzieci?

Klasyczne bajki dla dzieci

Mimo upływu lat wielką popularnością i miłością dzieci cieszą się dzieła Disney’a. Ich produkcje zawładnęły sercami małych i dużych na całym świecie. A największe poruszenie wywołał z pewnością Król Lew.

Historia pełna śmiechu, ale również wzruszeń i niesamowitych przeżyć. Poznajemy w niej świat zwierząt, przede wszystkim lwów, ale i innych mieszkańców sawanny. Znajdziemy tu miłość, przyjaźń, niezapomniane żarty i, oczywiście, piosenki! Na pewno każdy zna „Miłość rośnie wokół nas” oraz nieśmiertelne hasło „Hakuna Matata”. To właśnie ta bajka dla dzieci nauczyła nas wiele o oddaniu, honorze, ale przede wszystkim o radości z życia. A przewodnikami po czerpaniu z każdej chwili stali się niezwodni Timon i Pumba, którzy doczekali się nawet własnego filmu!

kubuś puchatek - bajki dla dzieci

Z pod szyldu Disney’a wyszedł Kubuś Puchatek. Kto nie zna mieszkańców Stumilowego Lasu oraz Krzysia? Do oglądnięcia jest wiele części przygód tej gromadki, każda poświęcona innej postaci, innym przygodom oraz zawierająca nowe piosenki! Kubuś Puchatek to niezwykle poruszająca, wciągająca oraz ucząca bajka dla dzieci, w której każda pociecha odnajdzie ulubionego bohatera, gdyż każdy z nich jest inny. Od bojaźliwego Prosiaczka, przez wiecznie głodnego, niezbyt rozumnego Kubusia, aż do przemądrzałej Sowy i rozbrykanego Tygryska!

Bajkowe hity

Z bajek wyprodukowanych w nowoczesny, innych sposób, ale również takich, które przeszły już wręcz do klasyków mamy produkcje DreamWorks. To właśnie ta wytwórnia dała nam legendarnego Shreka! Połączenie wszystkich bajkowych historii w jednej bajce? To właśnie to!

Shrek ma w sobie te specjalną cechę, iż jest bajką dla dzieci, jak i dla dorosłych. Dopiero z wiekiem pewne żarty zaczynają być zauważalne, i to jest dopiero sztuka. W jednej animacji połączyć treść ciekawą dla dużych i małych! Rodzice z pewnością nie będą się nudzić przy wspólnym sensie z dziećmi. Shrek doczekał się aż czterech części swoich przygód, a jego tworzysz – Kot w butach, nawet własnej produkcji. Pozostaje czekać na osobiste przygody Osła.

Najnowsze bajki dla dzieci

Z najnowszych bajek, które osiągnęły sukces na miarę Shreka, czy Króla Lwa mamy zdecydowanie disneyowską Krainę Lodu. Historia Elsy i jej siostry Anny zawładnęła całym światem. Powstały miliony gadżetów, gier i ubrań z wizerunkami postaci z tej bajki dla dzieci. Największą popularnością cieszy się piosenka „Mam te moc”. Dzieci pokochały tę bajkę ze względu na piękną animację oraz przesłanie. Treści dotyczące przyjaźni i miłości, tej siostrzanej, jak i kobiety do mężczyzny, elementy humorystyczne oraz niebanalne połączenie świata fantastycznego z rzeczywistym zapewniły produkcji ogólnoświatowy sukces.

Bajki dla dzieci nie muszą być sztampowymi historiami o księżniczkach, czy superbohaterach. Istnieją naprawdę pouczające, a jednocześnie zabawne i poruszające produkcje, które będą cieszyć nie tylko za pierwszym oglądnięciem. Dzieci będą do nich wracać, a z nimi także my!