Wyprawka dla dziecka. Co powinna zawierać?

Radosne oczekiwanie na ten wyjątkowy dzień – dzień narodzin. Jednak samo oczekiwanie to nie wszystko. Przed przyjściem na świat ukochanego dziecka trzeba zadbać o wszystkie szczegóły. Przecież niczego nie może zabraknąć! Jak więc powinna wyglądać wyprawka dla dziecka?

Wyprawka dla mamy i dziecka

Skompletowanie wszystkich potrzebnych akcesoriów dla noworodka jest niezwykle ważne jeszcze przed porodem. W razie przedwczesnego przyjścia na świat wyprawka dla dziecka powinna być już gotowa. Po porodzie nie ma czasu na zakupy i bieganie po sklepach w poszukiwaniu kosmetyków, ubranek i innych potrzebnych przyborów. Zadbaj, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Najprostszym sposobem będzie przygotowanie listy i dokładne odhaczanie wszystkich produktów. Co powinno się na niej znaleźć?

dobra wyprawka dla dziecka

Wyprawka dla dziecka to przede wszystkim ubranka: pajacyki, body, skarpetki, czapeczki itp.. Wszystko, aby zapewnić noworodkowi komfort i ciepło. Ubranka powinny być z delikatnych, naturalnych materiałów, bez zbędnych ozdób czy aplikacji. Nie przesadzaj z ilością! Pociecha będzie bardzo szybko rosnąć, dlatego ubranka szybko przestaną być użyteczne. Zwróć uwagę na wszelkie zapięcia. Ich umiejscowienie powinno być praktyczne, aby z łatwością móc przebierać maluszka. Ubranka należy przeprać w specjalnie przeznaczonym do tego proszku. Dzięki temu zmiękną i będą gotowe na przyjście na świat Twojego dziecka.

Wyprawka dla dziecka do szpitala

Pielęgnacja skóry noworodka wymaga odpowiednich preparatów i delikatności. Dbanie o higienę również. Lista kosmetyków i przyborów do mycia dziecka nie jest krótka. Należy zakupić przede wszystkim odpowiedni płyn do mycia, chusteczki nawilżane oraz – bardzo ważne – krem na odparzenia. Z potrzebnych przyborów mamy na pewno pieluszki wielokrotnego użytku! Są one ważne nie tylko dla noworodka, ale również w przyszłości, towarzyszą dziecku przez pierwsze lata życia. Do kąpania potrzebna będzie wanienka, można dokupić do niej leżaczek, który ułatwi utrzymanie dziecka w trakcie kąpieli. Dodatkowo na liście muszą znaleźć się patyczki do uszu (specjalne dla noworodków), cążki/nożyczki do paznokci (również specjalistyczne) oraz termometr, przydatny również przy sprawdzaniu temperatury mleka.

Do spania nowonarodzonemu dziecku niezbędny będzie rożek. Zapewnia on ciepło i stabilizację w łóżeczku, jak i na rękach. Jeśli chodzi o łóżeczko, musi być ono wyposażone w następujące rzeczy: ochraniacze na szczebelki, deska do przewijania oraz odpowiedni materacyk.

Karmienie i Spacer

Niezależnie od tego, czy mama będzie karmić piersią, czy też butelką, warto być przygotowanym na każdą opcję. Zakup butelek oraz smoczków jest potrzebny. Warto zainwestować również w specjalna poduszkę do karmienia, która zapewni komfort mamie, jak i dziecku.

Oczywiście w wyprawce dla dziecka nie może zabraknąć wózka, nosidełka oraz fotelika do auta. Najlepiej jest skompletować wszystkie te rzeczy w jednym przedmiocie. Funkcjonalny wózek łączy w sobie wszystkie elementy i jest najbardziej praktyczną opcją.

Akcesoria takie jak zabawki, przytulanki, ozdoby do pokoju są już indywidualnym wyborem rodziców. Stworzenie idealnego pokoiku dla dziecka jest niezwykłym zajęciem, w którym tworzy się świat dla swojej przyszłej pociechy.

Wyprawka dla dziecka – lista

Skompletowanie całej listy z wyprawką dla dziecka nie jest prostym zadaniem, Wybór najbardziej odpowiednich przyborów przyprawia niejednego rodzica o zawrót głowy. Zaczynając jednak wcześniej, z zapasem czasu masz szansę na stworzenie idealnej wyprawki na narodziny swojego dziecka.