Oryginalny prezent dla nastolatka

W obecnych czasach, w których bez wątpienia króluje technologia, nie jest łatwo znaleźć coś, co spodoba się nastolatkowi, a czego jednocześnie nie uzna za zwykłe i typowe. Oczywiście można podarować mu coś, co obecnie jest modne czy na topie, jednak gdy tylko moda przeminie, przeminie również zainteresowanie prezentem, a tego każdy chce uniknąć. Co w takim razie można zaliczyć jako oryginalny prezent dla nastolatka?

Kurs

Wykupienie określonego kursu może wydawać się ryzykowne, w końcu łatwo nie trafić w gust. Jeśli jednak posiada się jakąś wiedzę o zainteresowaniach czy umiejętnościach nastolatka, wówczas można zawęzić krąg poszukiwań. Oczywiście istnieje szansa na to, że adresat prezentu na początku będzie narzekać, ale w zamian za podjęte ryzyko możemy podarować mu nową, wspaniałą pasję. Dodatkowym plusem wielu takich kursów jest to, że można na nie zapisać zarówno dziecko, które nastolatkiem dopiero się stało, jak i to, któremu bliżej już do dwudziestki.
Lubi wodę, naturę lub tak charakterystyczny dla wolności i młodości wiatr we włosach? Kurs żeglarski może być strzałem w dziesiątkę.
Nie boi się wysokości, lubi aktywność fizyczną i adrenalinę? Kurs wspinaczki doskonale się nada.
Może ma zacięcie artystyczne, lecz czuje się niepewnie ze względu na niedopracowaną technikę? Kurs rysunku lub malarstwa powinien to zmienić.

Gitara

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jaką frajdą może być granie na instrumencie, dopóki po niego nie sięgnie. Kolejny sposób na zaszczepienie tak niedocenianych obecnie pasji w nastolatku. Wybranie gitary jest dobrym posunięciem, ponieważ nawet w internecie można znaleźć wiele poradników, jak grać dane utwory. Możliwość samodzielnego odtworzenia ulubionej piosenki to dobra motywacja do nauki. Niewątpliwie jest to oryginalny prezent dla nastolatka, nawet tego, który nigdy wcześniej nie myślał o rozpoczęciu gry na żadnym instrumencie.

Wejściówka do escape roomu

Escape roomy to obecnie popularne pokoje zagadek. Przed wykupieniem wejściówki warto dowiedzieć się, czy nastolatek nie był już w tym konkretnym. Wybór jest duży, można znaleźć pokoje o tematyce przygodowej, a także takie o tematyce horroru, dzięki czemu można dopasować prezent do wieku. Mimo popularności tej rozrywki istnieje duże prawdopodobieństwo, że dany nastolatek jeszcze nigdy nie był w takim miejscu, a jeszcze większe, że jeszcze nie zwiedził wszystkich w okolicy. Z pewnością będzie to dla niego dobra zabawa i niezapomniane przeżycie.

Lot paralotnią

Propozycja skierowana do nieco starszych nastolatków. Prezent nie tylko oryginalny, ale również niezapomniany. Idealny nie tylko dla tych, którzy lubią adrenalinę, ale również dla każdego, kto lubi próbować nowych rzeczy. Nie jest to prezent tak ekstremalny jak skok ze spadochronem czy skok na bungee, ale mimo tego warto wcześniej zapytać rodziców nastolatka o zgodę. Szanse, że ktoś inny wpadnie na właśnie taki prezent, są naprawdę niewielkie, dzięki czemu zostanie on zapamiętany jako oryginalny.

Tematyczna rzeźba lub figurka

Jeżeli dany nastolatek odnalazł już swoją pasję, wówczas można sprezentować mu nawiązującą do tego rzeźbę. Będzie ona nie tylko ładną ozdobą, ale również pokaże nasze zainteresowanie hobby dziecka, co może okazać się dla niego niezwykle ważne i budujące. Młodzież coraz rzadziej posiada jakiekolwiek zainteresowania, dlatego tak ważne jest okazywanie wsparcia. Rzeźba czy figurka mogą stanowić tego symbol. Przez jej zindywidualizowanie prezent zostanie odebrany jako oryginalny.

Od czego powinna zależeć decyzja co do wyboru prezentu?

Niewątpliwie istotny jest wiek nastolatka. Coś innego można sprezentować trzynastolatkowi, a coś innego dziewiętnastolatkowi. Większość rzeczy z tej listy sprawdzi się jednak w każdym wieku. Istotne są również zainteresowania albo ich brak – jeżeli nastolatek pasjonuje się już np. daną dziedziną sportu, lepiej kupić mu coś związanego właśnie z nią, niż próbować zarazić nową pasją. Zadziała to podobnie do tematycznej figurki, pokaże nasze zainteresowanie życiem nastolatka.