Klocki dla dziewczynek – idealny prezent dla młodszych i starszych

Wszystkie dzieci uwielbiają bawić się klockami. Dzięki nim mogą wznosić budowle, a w dobrej zabawie ogranicza je tylko ich własna wyobraźnia. Dlatego też klocki są doskonałym prezentem zarówno dla młodszych, jak i nieco starszych dzieci. Choć kojarzone są głównie z chłopięcymi zabawkami, dużą popularnością cieszą się klocki dla dziewczynek. Jakie warto wybrać, dopasowując je do wieku dziecka?

Klocki na roczek

Zwykle pierwsze klocki dla dziewczynek (ciekawe propozycje oferuje sklep https://klocki.edu.pl/pol_m_Klocki-wg-rodzaju_Pomysly-na-prezent_Ciekawe-klocki-dla-dziewczynek-585.html) można kupić już w okolicach pierwszego roku życia. Jest to czas, w którym dziecko zaczyna rozumieć zachodzące między procesami zależności, a dodatkowo zdolności manualne pozwalają już na budowanie pierwszych rzeczy z klocków. Zakup klocków dla dziewczynek w takim wieku jest jednak wyzwaniem. Przede wszystkim należy zadbać o to, aby były to duże klocki, gdyż istnieje ryzyko zakrztuszenia się dziecka. Niemniej jednak dobrze dobrane do tego przedziału wiekowego klocki gwarantują doskonałą zabawę. Duże elementy pozwalają nakładać się na siebie i budować domki, zamki czy nawet garaże dla aut. Nie wszystkie bowiem dziewczynki są fankami lalek od najmłodszych lat – wiele z nich woli bawić się samochodami.

Klocki dla starszych dziewczynek

W okolicach trzeciego roku życia dziewczynka może zacząć bawić się klockami, które zawierają nieco mniejsze elementy. Dają one możliwość zbudowania konkretnych budowli, takie jak choćby domek dla lalek. Zabawę uświetnia fakt, że zestawy klocków dla dziewczynek zawierają zwykle także dodatkowe figurki, którymi również można się bawić. Dlaczego klocki dla dziewczynek to tak dobry wybór? Przede wszystkim pozwalają one rozwinąć dziecięcą wyobraźnię. Kolorowe elementy zachęcają do zabawy, a różnorodność rzeczy, jakie można z nich zbudować, pozwala na niepohamowaną kreatywność. To właśnie w tym wieku dzieci są najbardziej pomysłowe, dlatego warto pozwolić im realizować swoje pomysły za pomocą klocków. Na tym etapie warto postawić również na edukacyjne klocki dla dziewczynek, dzięki którym mogą one nauczyć się liczb, liter czy prostych wyrazów. Klocki edukacyjne można wykorzystać do budowania i zabawy, przy okazji przemycając dziecku pewne informacje. Należy dodać, że dziewczynki w tym wieku zwykle są chętniejsze do nauki niż chłopcy, zatem zdecydowanie łatwiej będzie je przekonać do powtarzania pewnych słów czy liczb. Klocki mogą zatem posłużyć na wielu płaszczyznach, dzięki czemu stają się uniwersalnym prezentem dla najmłodszych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.