Co zabrać na spacer z dzieckiem?

Świeże powietrze wykazuje korzystne oddziaływanie na zdrowie malucha. Spacery stanowią zatem świetny sposób na spędzenie wolnego czasu z dzieckiem. Idąc do parku, należy jednak pamiętać o zabraniu niezbędnych rzeczy do wózka. Warto wiedzieć, jakie akcesoria stanowią absolutny must have każdej, dobrze zorganizowanej mamy lub świetnie przygotowanego taty.

Ulubiona maskotka

Spacer jest dla malucha dużym przeżyciem, gdyż z wieloma otaczającymi dźwiękami i wizualnymi wrażeniami musi się on skonfrontować po raz pierwszy w swoim życiu. Każdy rodzic powinien zatem zadbać o komfort swojej pociechy. Na spacer warto zabrać ulubioną maskotkę dziecka, która uspokoiłaby je w przypadku ewentualnego płaczu. Spośród zabawek swojej pociechy należy wybrać pluszaka, z którym spędza zazwyczaj najwięcej czasu.  Świetną opcję stanowi wybór maskotki, emitującej kojący szum. Dźwięk ten przypomina maluchowi odgłosy, dobiegającego do niego w okresie płodowym. Miś jest niezwykle funkcjonalny, gdyż bez problemu można zawiesić go na obręczy wózka. Dzięki takiemu rozwiązaniu maluch przez cały spacer czuje się bezpiecznie, mając wrażenie bliskości ze swoją ulubioną zabawką Whisbear. Warto dodać, że zawieszka pozwala na regulowanie długość szumu. Wykonana jest z materiału bezpiecznego dla dziecka. Posiada również pozytywne opinie wielu pediatrów. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej https://whisbear.com/pl/sklep/zabawki-do-wozka/szumiacy-ptaszek-whisbird/.

Butelka z mlekiem

Wybierając się na spacer z malcem, warto postawić na wybór pojemnej torby, mającej wiele przegród. Ułatwi to bezproblemowe znalezienie niezbędnych akcesoriów. W przypadku długich spacerów warto zaopatrzyć się butelkę z mlekiem. Świetną opcję stanowią termiczne pojemniki, pozwalające na utrzymanie stałej temperatury zawartego w nich napoju. Na spacer można również zabrać gorącą herbatkę oraz kaszkę.

Zestaw do przewijania

Dłuższe wyprawy wiążą się z ryzykiem konieczności zmiany pieluszki malucha. Warto zatem pamiętać o zabraniu kilku sztuk materiałów niezbędnych do przewinięcia dziecka. Ponadto przydatne mogą okazać się nawilżone chusteczki, ułatwiające dokładne oczyszczenie okolic intymnych. Chcąc zadbać o swój komfort i wygodę dziecka, warto również pamiętać o zabraniu prostej podkładki lub podręcznego przewijaka. Dzięki takiemu akcesorium zmiana pieluszki będzie łatwa i szybka.

Dodatkowe ubranie

W trakcie spaceru maluch może się pobrudzić, pijąc mleko lub jedząc kaszkę. Warto zatem zabrać ze sobą dodatkowy komplet ubrań. Powinien on być dostosowany do konkretnej pory roku, by maluszek się nie przeziębił. Warto również pamiętać o zabraniu smoczka dla niemowlaka. Przed wyjściem należy spakować go do czystego woreczka foliowego lub specjalnego opakowania. Smoczek wraz z misiem pozwolą bezproblemowo ukoić nerwy maluszka.

Wybierając się na spacer z dzieckiem, warto pamiętać o zabraniu niezbędnych akcesoriów oraz jedzenia. Odpowiednio przygotowany wózek gwarantuje przyjemność wyprawy zarówno dla rodzica, jak i maluszka!