Szczelny kosz na pieluchy – co powinieneś wiedzieć?

Szczelny kosz na pieluchy, z którego nie wydostają się nieprzyjemne zapachy, bakterie oraz zarazki to marzenie każdej mamy. Zapach zużytych pampersów w mieszkaniu zawstydza nas oraz sprawia, że z każdą pieluszką wychodzimy do kontenera znajdującego się na zewnątrz. 

Podobny problem mają opiekunowie osób starszych cierpiących na inkontynencję. Jak zapobiec nieprzyjemnemu zapachowi pampersów w mieszkaniu? Czy istnieje szczelny kosz na pieluchy, który ułatwi nam życie? Sprawdźmy!

Zmiana pieluchy – nieprzyjemny zapach w domu oraz bezpieczeństwo dziecka

Osoby, które korzystały z tradycyjnych koszy na śmieci, wiedzą jak nieskuteczne są one w powstrzymywaniu nieprzyjemnych zapachów pochodzących ze zużytych pieluszek. Mało tego! 

Często są one mało praktyczne w użyciu. Przebierając maleństwo musimy być czujni. Niezwykle ważne jest bezpieczeństwo niemowlęcia. Walka z koszem, którego nie możemy otworzyć, do obsługi którego potrzebujemy dwóch rąk lub który znajduje się w zupełnie innym pomieszczeniu, odwraca naszą uwagę od dziecka. 

W takim momencie może dojść do tragicznego w skutkach wypadku. Jeśli nawet tak się nie stanie, zmiana pieluszki w takich warunkach nie należy do komfortowych.

kosz pieluchy

Jaki kosz na pieluchy wybrać?

Jaki kosz na pieluchy wybrać, aby poprawić nasz komfort podczas zmiany pieluszki oraz bezpieczeństwo dziecka? Najlepiej sięgnąć po specjalistyczne produkty, które powstały z myślą o młodych mamach oraz ich pociechach, a także z myślą o osobach starszych cierpiących na nietrzymanie moczu oraz kału. 

Szczelne kosze na pieluchy cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mam, seniorów, ich rodzin oraz opiekunów.

Gdzie umieścić kosz na pieluchy

Nowoczesny kosz na pieluchy to bardzo estetyczne wyposażenie domu, które doskonale wkomponuje się w scenerię każdego pomieszczenia – pokoju dziecinnego, salonu, sypialni, łazienki, korytarza czy też kuchni. Jest on bardzo szczelny. Dlatego odpowiedź na pytanie, gdzie postawić kosz na pieluchy, jest banalnie prosta – tam, gdzie go potrzebujemy.

Dlaczego warto zainwestować w szczelny kosz na pieluchy

Szczelny kosz na pieluchy znacznie ułatwi nam przewijanie dziecka oraz pomoże w zapobieganiu powstawania nieprzyjemnych zapachów w mieszkaniu. Dziecko w domu to ogromna radość. Obecności maleństwa nie musimy jednak czuć już od progu mieszkania. Specjalny kosz na pampersy ma następujące zalety:

  • odpowiednia wysokość – komfortowa podczas obsługiwania kosza;
  • praktyczne, bardzo szczelne zamykanie, które umożliwia obsługę kosza jedną ręką;
  • nowoczesna konstrukcja zapobiegająca brudzeniu się kosza w jego wnętrzu;
  • duża pojemność – 40 litrów (do 25 pieluszek);
  • specjalne wkłady do kosza na pieluchy, które w razie potrzeby możemy zastąpić zwykłymi workami na śmieci;
  • ze względu na konstrukcję kosza jego zawartość jest bezpieczna przed zwierzętami domowymi tj. psy, które uwielbiają wyciągać zawartość kosza.

Powyższe zalety specjalnego kosza na pieluchy trudno podważyć.

Jak często wynosić zawartość kosza z pampersami?

Stosując tradycyjny kosz na śmieci często czujemy się zmuszeni, aby każdego kolejnego pampersa (zaraz po zmianie pieluchy) wynosić do pojemnika na śmieci znajdującego się na zewnątrz. W najlepszym wypadku robimy to raz dziennie, co niestety może skutkować nieco nieprzyjaznym zapaszkiem w mieszkaniu. 

Używając specjalny, szczelny kosz na pieluchy możemy opróżniać go raz na kilka dni – bez obaw, że nieprzyjemny zapach zużytych pieluszek rozejdzie się po całym mieszkaniu. 

Ile kosztuje kosz na pieluchy oraz jakie są opinie użytkowników?

Cena kosza na pieluchy jest przystępna. Możemy nabyć go w cenie zbliżonej do ceny tradycyjnych koszy. Wkłady do kosza na pampersy są nieco droższe od tradycyjnych worków na śmieci. 

Możemy jednak z nich zrezygnować. Opinie użytkowników, którzy zakup kosza na pieluchy oraz pierwsze dni lub tygodnie użytkowania mają już za sobą, są niezwykle pozytywne. Z rozbawieniem wspominają oni regularne wycieczki do kontenera oraz częste wietrzenie mieszkania.

Jeśli nie chcemy, aby nieprzyjemny zapach unosił się w całym mieszkaniu, warto zdecydować się na szczelny kosz na pieluchy, który cieszy się pozytywnymi opiniami wielu matek oraz opiekunów. 

Za niewielką cenę otrzymamy produkt, który pozwoli nam czerpać radość z każdej chwili spędzonej z dzieckiem – bez zbędnych obaw, czy z kosza nie wydostają się bakterie, zarazki oraz nieprzyjemna woń, bez presji ciągłego wietrzenia mieszkania oraz bez wynoszenia na zewnątrz każdej pieluszki z osobna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.