6 niezbędnych rzeczy na wakacje z eko dziećmi

Wyjazd z dziećmi na wakacje zawsze związany jest z pakowaniem ogromu rzeczy, a i tak nietrudno jest o czymś zapomnieć. Rodzice, którzy chcą żyć w zgodzie z naturą i w takim przekonaniu wychowywać swoje pociechy również nie mają łatwo. 

Na szczęście obecnie na rynku jest wiele produktów, które ułatwią im zadanie. O to 6 niezbędnych rzeczy na wakacje z eko dziećmi. One muszą znaleźć się w walizce obowiązkowo!

Termosy na jedzenie

Każdy rodzic doskonale sobie zdaje sprawę, że dziecko może być głodne w każdej chwili. Niezależnie od tego, czy właśnie jest w trakcie podróży, musi czekać na zameldowanie w hotelu, czy jest z mamą w kawiarni, gdzie nie są serwowane dania obiadowe dla najmłodszych gości. 

Dlatego też wybierając się na wakacje, trzeba zadbać, aby w torbie znalazł się termos na jedzenie. Dzięki niemu maluch może zjeść pożywny posiłek niezależnie od miejsca, w którym się aktualnie znajduje.

Termos eko powinien być wykonany z przyjaznego dla środowiska materiału najlepiej stali nierdzewnej, aby na długo podtrzymywał temperaturę pożywienia i nie pozbawiał go smaku. Warto także zwrócić uwagę na szczelne zamknięcie oraz hermetyczność, aby do środka nie dostały się żadne zanieczyszczenia, czy też małe owady. 

Dla zachowania bezpieczeństwa dziecka należy wybrać produkt z zewnętrzną powłoką, która będzie pozostawać w temperaturze pokojowej. 

Saszetki Baby Monster

Saszetki Baby Monster to obowiązkowy ekwipunek podczas wakacji z dziećmi eko. Można w nich przewozić różnego rodzaju pokarmy i bezpośrednio podać maluchowi. Doskonale nadają się do deserów, musów, obiadków, jogurtów lub gotowych dań ze słoiczka. 

Jest to świetna alternatywa dla klasycznej łyżeczki, która jest na tyle mała, że często, zawierusza się w walizce, a jak wiadomo dziecko głodne zawsze jest złe. Zresztą saszetki Baby Monster sprawdzają się nie tylko do przechowywania gotowych posiłków, ale również do różnego rodzaju sosów i dressingów oraz płynnych kosmetyków np. szamponu lub żelu pod prysznic. 

Dzięki niewielkim rozmiarom zmieszczą się w każdej kieszeni torby i rodzice mają je zawsze pod ręką. Dla osób świadomych ekologicznie duże znaczenie będzie miał fakt, że saszetki są wielokrotnego użycia i bardzo łatwo można je wyczyścić. Ponadto można je zamrażać lub podgrzewać w ciepłej wodzie.

Ekokomary

Ekokomary to skuteczny spray odstraszający komary, kleszcze i meszki. Preparat powstał na bazie naturalnych składników, więc jest całkowicie bezpieczny dla dzieci. Jest dużo wygodniejszy od innych produktów dostępnych na rynku. 

Wystarczy przy pomocy aplikatora zamieszczonego na butelce nanieść odrobinę na skórę, ubranie lub w pomieszczeniu. W okresie letnich wakacji nasze pociechy często nie mogą cieszyć się z wolnego czasu właśnie ze względu na pogryzienia przez natarczywe, gryzące owady. 

Dzięki ekokomarom łatwo można zapobiec takim przykrym sytuacjom i zachwycać się urokami plaży, jeziora bądź lasu. Preparat przyda się także po powrocie do domu, by chronić wrażliwą skórę dziecka przed owadami.

Chusta/Nosidło

Chusta przyda się dla najmłodszych pociech, a nosidło dla nieco starszych. Bez takiego wyposażenia nie ma nawet co liczyć na udane wakacje. Zwłaszcza te spędzane aktywnie. Maluchy bardzo szybko się nudzą i męczą, a więc nie chcą spacerować na własnych nóżkach. Nawet jeśli rodzice zdecydują się na powrót do hotelu, czy innego obiektu noclegowego, to najprawdopodobniej będzie trzeba nieść dziecko. 

Chusta do noszenia dzieci lub nosidło wykonane z ekologicznych i dobrej jakości materiałów zdecydowanie ułatwi to zadanie. Sprawdzi się też, kiedy maluch będzie chciał spać, a rodzice nadal zwiedzać.

Wielorazowa butelka termiczna

Kiedy termos na jedzenie znajdzie się już w walizce, to nie może w niej też zabraknąć wielorazowej butelki termicznej. Wykonana ze stali nierdzewnej może utrzymywać temperaturę zimnych napoi nawet przez całą dobą, a ciepłych przez 12 godzin. 

Oczywiście pod warunkiem, że produkt będzie pochodził od dobrego producenta stawiającego na jakość i funkcjonalność. Przed zakupem koniecznie należy sprawdzić szczelność butelki oraz rodzaj zastosowanej zewnętrznej powłoki. Powinna utrzymywać temperaturę pokojową. 

Ekologiczny krem przeciwsłoneczny

Ekologiczny krem przeciwsłoneczny jest niezbędny podczas wakacji. Istotne jest to, aby dopasować go do rodzaju cery i był jak najbardziej skuteczny. Oparzenia słoneczne mogą być dla dziecka naprawdę niebezpieczne. 

Krem musi spełniać najwyższe standardy jakości i być wodoodporny. Tym sposobem nie trzeba smarować malucha po każdej kąpieli, a jego skóra nadal będzie zabezpieczona. Krem przeciwsłoneczny powinien być też bezpieczny dla środowiska wodnego. (Więcej dowiesz się tutaj.)