3 zaskakujące powody dlaczego nie możesz znaleźć wymarzonej pracy

Zawsze jest tak samo. Aplikujesz na różne posady s, zostajesz zaproszony na szereg rozmów kwalifikacyjnych, lecz później zawsze coś jest nie tak. Albo firma nie wydaje się być odpowiednia, albo rola (lub wynagrodzenie) Cię nie ekscytuje. W efekcie wciąż miotasz się w poszukiwaniu wymarzonej pracy. Chociaż te aspekty z pewnością nie pomagają w tej sprawie, są inne powody, dla których możesz nie znaleźć odpowiedniej pracy. Mamy jednak dobre wieści. Jeśli zmienisz kilka rzeczy już wkrótce możesz zrobić pierwszy krok w stronę ekscytującej kariery.

Oto trzy zaskakujące powody, dla których nie znajdujesz odpowiedniej pracy:

Nie wiesz czego chcesz

Wbrew powszechnemu przekonaniu znalezienie odpowiedniej pracy nie zaczyna się od CV ani podania o pracę, zaczyna się od Ciebie. Zanim będziesz mógł znaleźć bardziej ekscytujące zajęcie, musisz określić, czego w tej chwili brakuje w Twojej karierze. Czy chcesz mieć więcej obowiązków przywódczych? Chciałbyś aby Twoja praca była w firmie ceniącej pracę zdalną i elastyczność? Musisz zrobić listę ważnych dla Ciebie aspektów i zastanowić się, czego potrzebujesz, aby dobrze się rozwijać w następnej roli. Bez tego kroku możesz łatwo na ślepo aplikować na stanowiska, które nie będą Ci się podobać. Albo, co gorsza, ryzykujesz, że w ogóle nie znajdziesz pracy, ponieważ nie wiesz, czego szukasz.

Nie jesteś otwarty na dostępne opcje

Wiele osób umieszcza w dokumentach aplikacyjnych wzmiankę, że są otwarci na nowe możliwości, jednak nie mają pojęcia jakie opcje są tak naprawdę obecnie dostępne na rynku. Możesz być gotowy na podjęcie nowej pracy, lecz obecna sytuacja ekonomiczna będzie utrudniać Ci znalezienie pracy. Z drugiej jednak strony podczas pandemii wytworzył się model pracy zdalnej, który pozwala na większą elastyczność czasu pracy. Poszukując pracy upewnij się jakie opcje zapewnia obecnie rynek i wybierz stanowisko oraz rodzaj zatrudnienia, które najbardziej odpowiada Twoim obecnym potrzebom i zainteresowaniom.

Szukasz pracy sam

Możesz spędzać pół dnia na przeglądaniu ogłoszeń o pracę i rozsyłania dokumentów aplikacyjnych i dalej być bezrobotny lub tkwić w pracy, której nie znosisz. Nawet jeśli poświęcisz więcej czasu na poszukiwanie pracy, jeśli ten dodatkowy czas przeznaczysz na robienie niewłaściwych rzeczy, nie będziesz bliżej znalezienia i zdobycia odpowiedniej dla siebie pracy. Zamiast tego powinieneś rozważyć nawiązanie kontaktu z innymi profesjonalistami o podobnych poglądach, którzy już osiągnęli w swojej karierze to, do czego Ty aspirujesz. Rozważ także współpracę z trenerem kariery, który pomoże Ci wskazać odpowiednie role i przyspieszyć poszukiwanie pracy. Jeśli chodzi o znalezienie odpowiedniej posady zebranie wskazówek od innych może znacznie ułatwić i przyspieszyć ten proces.

Następnym razem, gdy zaczniesz rozpaczać nad tym, że nie możesz znaleźć odpowiedniej dla siebie pracy, weź pod uwagę te 3 powody, które mogą utrudniać Ci to zadanie. Wprowadź konieczne zmiany, a już wkrótce Twoja kariera nabierze rozpędu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *