Jak umeblować pokój dziecięcy? Najlepsze pomysły na aranżacje

Dziecięcy pokój to prawdziwa kraina wyobraźni. Dziecko potrafi stworzyć w nim różne światy i oddać się najlepszym zabawom. Jednak to w rękach rodziców pozostaje, jak ten pokój zaaranżować. To nie lada wyzwanie. W jednym miejscu trzeba połączyć sypialnie, miejsce do nauki oraz miejsce do zabawy! Dodatkowo powinniśmy pamiętać o tym, co lubi nasze dziecko. Jednak gusta pociech zmieniają się bardzo szybko. Jak w tym wszystkim znaleźć złoty środek? Podpowiadamy!

Czym kierować się przy aranżacji pokoju dziecięcego?

Bardzo ważną kwestią, o jakiej trzeba pamiętać, jest wiek dziecka. Jeśli aranżujemy pokój, gdy ma ono kilka lat, skupiamy się na zabawie i tym, co wtedy jest dla niego ciekawe. Jednak trzeba brać pod uwagę, że wraz z dorastaniem dziecku przestają się podobać kolorowe ściany, dziecięce akcenty i zabawki. Dlatego powinniśmy zaaranżować pokój tak, aby rósł razem z dzieckiem. Tyczy się to miejsca na przechowywanie, wszystkich mebli oraz kolorów. Powinniśmy więc stworzyć neutralne miejsce z pewnymi akcentami, które w późniejszym czasie można zmienić.

Jakie meble powinny znaleźć się w pokoju dziecięcym?

Podstawowym meblem jest przede wszystkim łózko. Najlepiej wybrać takie, które nie będzie za małe, a najlepiej, jeśli w przyszłości można je powiększyć. Można też postawić na łóżko rozkładane. Będzie zajmować mniej miejsca w mniejszych pomieszczeniach. Kolejna sprawa to biurko oraz wygodny fotel. Będzie to miejsce na rozwijanie kreatywności, naukę, a także komputer. Fotele i biurka można kupić także w odpowiednio dostosowanych rozmiarach, które potem rosną razem z dzieckiem. Nie można zapomnieć o dobrym oświetleniu i dość dużej powierzchni na przechowywanie.

Jakie kolory wybrać do pokoju dla dziecka?

Dziecięcy pokój powinien mieć dość stonowane kolory. Ozdoby i dodatki mogą podkręcić całość. Takie elementy można zmieniać, więc w przyszłości, gdy dziecko będzie dorastać, samo zdecyduje, co chce mieć w swoim pokoju. Stonowane kolory to na przykład biel, szarość oraz odcienie niebieskiego czy różu. Tak naprawdę każdy kolor możemy na pewien sposób „stonować”. Warto dopasować meble do koloru ścian. Duży wybór różnych kolorów i wykończeni znajdziesz na www.edinos.pl. Na stronie dostępnych jest wiele mebli, które z powodzeniem wykorzystać w pokoju dla swojego dziecka.

Pokój dziecięcy jak ze snów

Nawet jeśli dziecko jest małe, warto posłuchać jego zdania na temat pokoju. Na pewno wielką radość sprawi mu jakiś akcent z jego ulubionej bajki lub ozdoba w ulubionym kolorze. Są to niezobowiązujące elementy, które w każdej chwili można zmienić. Warto też pozwolić dziecku na to, aby zabawki były na wierzchu. Z czasem i tak pokój będzie dorastał razem z dzieckiem i zabawki zaczną znikać. Są one także ozdobą dziecięcego pokoju i jego ogromną dumą! Aranżacja takiego miejsca nie jest prosta, jednak przy odrobinie chęci można stworzyć prawdziwe cudo. Dziecko na pewno doceni każdą zmianę i włożone serce w nowy, dziecięcy pokój.

Edinos.pl – kod rabatowy

Dla naszych 20 pierwszych czytelników przygotowaliśmy kod rabatowy o wartości 50 złotych do wykorzystania w sklepie edinos:

edinos50

kod rabatowy edinos.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *