Jaki rowerek dziecięcy dla malucha? Ułatwiamy wybór!

Mówi się, że kto raz nauczy się jeździć na rowerze, nigdy już tego nie zapomni. Jednak pierwsze „kroki” bywają trudne i bolesne. Naukę zwykle zaczyna się będąc jeszcze mały dzieckiem, kiedy równowaga i umiejętności nie są jeszcze bardzo dobrze rozwinięte. Jak więc pomóc pociechom w szybkim załapaniu o co chodzi? Należy kupić odpowiedni rowerek dziecięcy!

Rowerek dziecięcy – wózek

Istnieje wiele różnych rodzajów pojazdów, które mają w jak najbezpieczniejszy i prosty sposób pomóc w nauce jazdy na rowerze naszym dzieciom. Na rynku dostępne są nawet rowerki dla dzieci od 1 roku życia!

Taki pojazd posiada trzy koła oraz uchwyt dla rodzica. Rowerek przypomina zwykły wózek dziecięcy, tak zwaną spacerówkę. Posiada jednak z przodu kierownicę rowerową oraz pedały. Takie urządzenie przyzwyczaja dziecko do jazdy. W biegiem czasu można pozbyć się zabezpieczeń nad pedałami oraz dodatkowych pasów w foteliku i dziecko samo może rozpocząć przemieszczanie się.

Dopinane koła

Klasycznym rowerkiem dla dziecka jest oczywiście tradycyjny pojazd z dodatkowymi, odpinanymi dwoma kółkami z tyłu. Maluch, gdy już nauczy się prowadzić i jeździć używając pedałów, może pozbyć się dodatkowych kół. Początkowo warto mieć pomoc w postaci dorosłego, który będzie prowadził rower. Dlatego zwróćmy uwagę, czy rowerek posiada kij do podtrzymywania równowagi dziecka.

Rowerek dziecięcy trójkołowy

Opcją równie znaną, jednak mniej przyszłościową jest pojazd z trzema kołami: jedno z przodu i dwa z tyłu. Taki rowerek dla dziecka jest bardzo stabilny i przeznaczony dla najmniejszych dzieci. Może być wykonany np. z drewna. Taka zabawka jest bezpieczniejsza od tej wykonanej z metalu lub innego tworzywa sztucznego, gdyż nie zawiera tylu elementów.

trójkołowy rowerek dziecięcy dla malucha

Jak dobrać rower dla dziecka?

Kupując rowerek dziecięcy nie zapomnijmy o jego wyglądzie. Aby dziecko zachęcić do nauki jazdy i wsiadania na pojazd zadbajmy o przyjazny odbiór wizualny. Naklejki, ozdoby, różne kolory i wzory. Wypróbujmy wszystkiego, co tylko przyciągnie nasze dziecko do rowerka i sprawi, że poczuje się na nim pewnie!

Jazda na rowerze jest „dziecinnie prosta”, jednak aby taka się stała, najpierw trzeba przejść przez okres nauki. W dzisiejszych czasach jest bardzo dużo opcji, aby ułatwić ten czas naszym maluchom, dlatego zastanówmy się nad idealnym rozwiązaniem właśnie dla nich!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *