Jaki rowerek dziecięcy dla malucha? Ułatwiamy wybór!

Mówi się, że kto raz nauczy się jeździć na rowerze, nigdy już tego nie zapomni. Jednak pierwsze „kroki” bywają trudne i bolesne. Naukę zwykle zaczyna się będąc jeszcze mały dzieckiem, kiedy równowaga i umiejętności nie są jeszcze bardzo dobrze rozwinięte. Jak więc pomóc pociechom w szybkim załapaniu o co chodzi? Należy kupić odpowiedni rowerek dziecięcy!

Rowerek dziecięcy – wózek

Istnieje wiele różnych rodzajów pojazdów, które mają w jak najbezpieczniejszy i prosty sposób pomóc w nauce jazdy na rowerze naszym dzieciom. Na rynku dostępne są nawet rowerki dla dzieci od 1 roku życia!

Taki pojazd posiada trzy koła oraz uchwyt dla rodzica. Rowerek przypomina zwykły wózek dziecięcy, tak zwaną spacerówkę. Posiada jednak z przodu kierownicę rowerową oraz pedały. Takie urządzenie przyzwyczaja dziecko do jazdy. W biegiem czasu można pozbyć się zabezpieczeń nad pedałami oraz dodatkowych pasów w foteliku i dziecko samo może rozpocząć przemieszczanie się.

Dopinane koła

Klasycznym rowerkiem dla dziecka jest oczywiście tradycyjny pojazd z dodatkowymi, odpinanymi dwoma kółkami z tyłu. Maluch, gdy już nauczy się prowadzić i jeździć używając pedałów, może pozbyć się dodatkowych kół. Początkowo warto mieć pomoc w postaci dorosłego, który będzie prowadził rower. Dlatego zwróćmy uwagę, czy rowerek posiada kij do podtrzymywania równowagi dziecka.

Rowerek dziecięcy trójkołowy

Opcją równie znaną, jednak mniej przyszłościową jest pojazd z trzema kołami: jedno z przodu i dwa z tyłu. Taki rowerek dla dziecka jest bardzo stabilny i przeznaczony dla najmniejszych dzieci. Może być wykonany np. z drewna. Taka zabawka jest bezpieczniejsza od tej wykonanej z metalu lub innego tworzywa sztucznego, gdyż nie zawiera tylu elementów.

trójkołowy rowerek dziecięcy dla malucha

Jak dobrać rower dla dziecka?

Kupując rowerek dziecięcy nie zapomnijmy o jego wyglądzie. Aby dziecko zachęcić do nauki jazdy i wsiadania na pojazd zadbajmy o przyjazny odbiór wizualny. Naklejki, ozdoby, różne kolory i wzory. Wypróbujmy wszystkiego, co tylko przyciągnie nasze dziecko do rowerka i sprawi, że poczuje się na nim pewnie!

Jazda na rowerze jest „dziecinnie prosta”, jednak aby taka się stała, najpierw trzeba przejść przez okres nauki. W dzisiejszych czasach jest bardzo dużo opcji, aby ułatwić ten czas naszym maluchom, dlatego zastanówmy się nad idealnym rozwiązaniem właśnie dla nich!