Ważne przed ciążą i podczas ciąży

Okres ciąży, to bardzo odpowiedzialny i wyczerpujący okres dla kobiety. Ciąża trwa około czterdziestu tygodni. Od momentu zapłodnienia do porodu.

Po ciąży

Po nim następuje około sześciotygodniowy okres połogu. Czyli czas powrotu organizmu kobiety do stanu z przed ciąży. W okresie ciąży przyszła mama powinna zwracać uwagę na wszystko. Począwszy od zaprzestania używek, jak na przykład mocnej kawy, alkoholu, nikotyny, itd. Aż po właściwe odżywianie, zdrowy sen i umiarkowany ruch. Oczywiście ten ostatni dostosowany do błogosławionego stanu i nienadwyrężający organizmu kobiet, aby nie doszło na wskutek nadmiernego szarżowania do niepotrzebnych komplikacji.

Aktywności fizyczne

W tym okresie wystarczy, gdy przyszła mama pozostanie przy spacerze i lekkiej gimnastyce. Najwłaściwszym byłoby przed zajściem w ciążę zadbanie o swoje zdrowie i już wtedy eliminacja złych nawyków. Przyszła mama na czas ciąży powinna zrezygnować także z zabiegów kosmetycznych, które mogłyby źle wpłynąć na zdrowie płodu. Bardzo ważną rzeczą podczas ciąży jest unikanie stresu. Stres jest wielkim szkodnikiem zarówno dla dorosłego organizmu, jak i dla takiego, które dopiero się formułuje.

szkolarodzenia.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *