Jak urządzić pokój dziecka?

Aranżacja dziecięcego pokoju jest doskonałą okazją, by dać ponieść się wyobraźni i na moment wrócić do marzeń sprzed lat. Ale nie możemy przy tym zapominać, że wystrój musi być bezpieczny i funkcjonalny.

To, co znajdzie się w dziecięcym pokoju, w dużej mierze zależy od tego, w jakim wieku jest dziecko. W przypadku starszych dzieci musimy wziąć pod uwagę ich zainteresowania. O czym jeszcze powinniśmy pamiętać?

Pokój na lata

Każde wnętrze potrzebuje co jakiś czas odświeżenia, ale nie oznacza to, że musimy dosłownie wszystko w nim wymieniać. Kiedy w domu pojawia się pierwsze dziecko, to rodzice starają się stworzyć pokoik tylko dla maluszka. Małe mebelki, chmurki i tak dalej. Jednak dzieci szybko rosną i nawet nie zauważymy, że maluszek wkracza w wiek przedszkolny. Ma więcej ubranek, zabawek i pierwsze zainteresowania. Z tego względu lepiej postawić na meble uniwersalne. O ile dodatki i kolory łatwo zmienimy, o tyle wymiana wszystkich mebli może być kosztowna. Raczej trudno sobie wyobrazić, by dziecko szkolne korzystało z komody z niemowlęcymi motywami…

Schowki, półki, przegródki

Dzieci mają mnóstwo drobnych przedmiotów, czasem nie wiedzą, gdzie je schować, a to pierwszy krok do ogromnego bałaganu. Planując pokój dziecka, niezależnie od wieku, musimy wziąć pod uwagę różnego rodzaju pojemniki, szafki, pudełka. Ułatwią organizację przestrzeni, a jeśli się chwilę zastanowimy, możemy znaleźć coś, co będzie nie tylko funkcjonalne, ale i efektowne. Chcąc kupić dekoracyjne akcesoria do pokoju dziecięcego – Kidspace będzie miejscem, w którym znajdziemy mnóstwo inspiracji.

Pamiętaj o dodatkach

Porządek to jedna strona medalu, ale nie możemy zapominać o tym, że w dziecięcym pokoju muszą być wesołe akcesoria, które podkreślą charakter wnętrza. Jednym z praktycznych pomysłów, są pufy. Korzystają z nich dzieci w każdym wieku. Pufa do pokoju dziecięcego Kidspace wizualnie przypomina większego pluszaka, więc tym bardziej będzie zachęcać do siadania. No i będzie świetną dekoracją!

Oprócz pufy przydadzą się dodatki i bibeloty związane z zainteresowaniami dziecka. Zdjęcia, obrazki, medale, figurki, podpórki na książki – możliwości mamy całkiem sporo, więc nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem czegoś, co spodoba się mieszkańcowi pokoju. Najważniejsze jest to, że poprzez odpowiednie dodatki mamy jednocześnie pokój uniwersalny, pełen kolorów i dziecięcego uroku. Inwestując w kilka drobnych akcesoriów, możemy stworzyć oryginalną i barwną aranżację, a jeśli gust dziecka się zmieni, to bardzo łatwo uzyskamy nowy wystrój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.