Jaką biżuterię dla dzieci wybrać, aby była bezpieczna?

Biżuteria dla dzieci może wydawać się kusząca, ale wiele osób ma obawy co do tego, czy jest ona bezpieczna. Jeśli także i Ty zastanawiasz się nad tym, czy kupowanie ozdób dla najmłodszych jest rozsądnym rozwiązaniem, przeczytaj, jak mądrze do tego podejść. 

Z tekstu dowiesz się:

  • Jakie powinny być kolczyki dla najmłodszych?
  • Jak bezpiecznie wybierać biżuterię dla dzieci?
  • Czy biżuteria na komunię to dobry pomysł?

Kolczyki dla dzieci

Kolczyki to najchętniej kupowana biżuteria dla dzieci. Kwestia ta jednak budzi pewne kontrowersje. Niektórzy uważają, że nie powinno się dla urody zadawać małemu dziecku bólu. Inni z kolei przekonują, iż pragną po prostu spełnić marzenie córki (czy – choć rzadziej – syna) o przekłuciu uszu. Decyzja w tej kwestii leży więc po Waszej stronie – musicie zdecydować, które podejście jest Wam bliższe. 

Jeśli zdecydujecie się na przekłucie uszu u Waszej pociechy, dobrze wybierzcie kolczyki. Uważajcie na te zrobione z metalu czy mające dodatek niklu – jest to bowiem surowiec dość alergizujący. Najlepiej zdecydować się na srebrne lub złote kolczyki dla dzieci. Mogą one dodatkowo być ozdobione np. cyrkoniami lub mieć fantazyjne kształty: motylków i innych zwierzątek, kwiatków, serduszek itp. Powinny być raczej niewielkie i mieć dość gładki krawędzie, tak aby zmniejszyć ryzyko skaleczenia. Nie zaleca się wiszących, długich kolczyków – łatwo bowiem zahaczyć nimi choćby o ubranie. Z tego też względu wśród kolczyków dla dzieci dominują te na sztyfcie lub z tzw. zapięciem angielskim. 

Bezpieczna biżuteria dla dzieci

Oczywiście inne rodzaje ozdób dla najmłodszych także należy wybierać w taki sposób, aby były bezpieczne. Bransoletki dla dzieci nie powinny być zbyt ciasne, tak aby nie utrudniały przepływu krwi. Dobrze jest wybierać te, które mają regulowane zapięcie – wówczas możecie dopasować ich szerokość tak, aby pasowała idealnie do rączki Waszej pociechy. Tu także królują srebro i złoto, ale popularne są też bransoletki materiałowe czy skórzane. 

Pierścionki dla dzieci to także urocza ozdoba. Warto jednak zadbać o to, aby nie miały zbyt dużego „oczka” – mogłyby wtedy bowiem przeszkadzać przy zabawie czy w codziennych czynnościach. Pamiętajcie też o tym, że Wasza pociecha wciąż rośnie – więc zmienia się jej także obwód palca. Jeśli chodzi o łańcuszki z zawieszką czy naszyjniki dla dzieci, to dobrze jest zadbać o to, aby nie były zbyt długie. Najlepsze są więc takie, które mają regulowane zapięcie. 

Biżuteria na komunię

Czy podarowanie biżuterii na komunię – bądź na inne okazje, takie jak np. chrzest czy urodziny – to dobry pomysł? Oczywiście, że tak! Prezent taki nie tylko będzie zdobił obdarowane dziecko, lecz także zyska wartość sentymentalną. Popularne jest dawanie np. kolczyków na komunię. Jako pamiątka z tego dnia świetnie sprawdzi się również bransoletka z grawerem czy medalik. Na wygrawerowanym napisie możecie zamieścić np. datę komunii i inicjały Waszego dziecka. Taka pamiątka – niezwykle cenna pod względem emocjonalnym – może mu towarzyszyć przez całe życie!
Piękną i bezpieczną biżuterię dla swojego dziecka znajdziecie tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *