Drewniane zabawki dla dziecka. Najlepsze propozycje

Istnieją przedmioty, które mimo upływu lat wciąż pozostają na topie i wciąż cieszą się zainteresowaniem. Jedną z takich rzeczy są drewniane zabawki. Bawią się nimi dzieci na przestrzeni kilku dekad, i bawić się będą dalej. Jak jednak wybrać najlepsze spośród tylu rodzajów?

Klasyczne drewniane zabawki

Najbardziej klasycznymi i rozwijającymi wyobraźnię są najzwyklejsze drewniane klocki. Różne kształty, kolory, niby zwykłe i proste, ale posłużą dzieciom przy wielu zabawach. Z takich klocków mogą stworzyć wieże, czy piękne budowle. W innym przypadku posłużą jako produkty do zabawy w sklep. Jedynym ograniczeniem jest dziecięca wyobraźnia. A, jak wiemy, jej horyzonty sięgają bardzo daleko!

drewniane zabawki - kolejka

Z drewna powstają również znane i lubiane pociągi. Mkną po drewnianych torach, które w łatwy sposób łączą się, tworząc zakręcone i długie trasy. Mogą zawierać mosty, przejazdy, wiele łączących się ze sobą kolejek. Dookoła torów dzieci mają możliwość stworzenia całego miasta, również dzięki drewnianym elementom. Do takiego zestawy można dokupować wciąż nowe zabawki, dzięki czemu kolejki szybko się nie znudzą.

Drewniane zabawki dla dziewczynek

Teraz coś z myślą o dziewczynkach, czyli drewniany domek! Sporych rozmiarów budowla, która z jednej strony nie ma ściany, przez co dziecko może zaglądnąć do jej wnętrza i bawić się. Pokoje zaaranżuje dzięki drewnianym mebelkom. Taki zestaw to marzenie każdej dziewczynki.

Drewniane zabawki edukacyjne

Nie tylko zabawki, ale również gry powstają z drewna. Popularne układanki, w których łączymy ze sobą odpowiednie elementy tworząc różne obrazki będą zdecydowanie wytrzymalsze. Nie ulegną zniszczeniu przez ścieranie, złamanie lub inną czynność. Zabawki drewniane – gry będą służyć dzieciom dłużej.

Mobilne drewniane zabawki to również świetna opcja! Legendarny już konik na biegunach spodoba się zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Zakupić można również rowerki dla najmłodszych. A wszystko to z drewna!

Tak naprawdę z drewna mogą być wykonane każde zabawki. Kuchenka, gra, autka, czy lalki. Materiał, jakim jest drewno, sprawia, iż rzeczy są bardziej odporne na psucie i wytrzymują naprawdę długie lata. Są odpowiednie dla małych dzieci, jak i tych starszych. Inwestycja w drewniane zabawki to dobry wybór.