Pierwsze buty do chodzenia dla Twojego malucha

Pierwsze buty do chodzenia dla dziecka to wielkie wydarzenie nie tylko dla niego, lecz również dla jego rodziców. Tym bardziej że mało który rodzic wie, czym się kierować podczas wybierania pierwszego obuwia dla swojego dziecka. Warto się więc do tego zadania porządnie przygotować, aby dziecko mogło swoje pierwsze buty do chodzenia dostać idealnie dobrane.

Kiedy pierwsze buty do chodzenia?

Przed przejściem do wybierania odpowiedniego rodzaju butów do chodzenia warto najpierw zastanowić się nad tym, kiedy będzie na nie dobry moment. W końcu nie można zbyt małemu dziecku wkładać na stopy butów.
Jak się okazuje, wyczucie odpowiedniego momentu na pierwsze buty do chodzenia jest bardzo proste. Jeśli maluch zaczyna już sam spacerować po mieszkaniu w wyprostowanej pozycji, można próbować zachęcać go do noszenia bucików, dzięki czemu możliwe będzie wyjście z nim na zewnątrz na spacer.

Pierwsze buty do chodzenia — najważniejsze parametry

Skoro już wiadomo, że dziecko pali się do chodzenia i samodzielnego zwiedzania swojego najbliższego świata, warto się teraz zastanowić nad tym, w jaki sposób wybrać możliwie jak najlepsze pierwsze buciki. Na co trzeba zwracać uwagę?
Jak się okazuje, pierwsze buty do chodzenia muszą cechować się wysoką elastycznością. Niezwykle ważne jest to, aby podeszwa bucików dawała możliwość łatwego jej zginania. Chodzi w tym wypadku o to, aby delikatna dziecięca stopa mogła ją swobodnie odginać.
Kolejną bardzo ważną sprawą jest to, aby podeszwa w dziecięcych bucikach była całkowicie płaska, a także bardzo lekka. W końcu dziecko nie tylko nie będzie miało jeszcze dość siły, aby podnosić ciężkie buty, lecz przede wszystkim nie będzie miało wystarczających umiejętności, aby je kontrolować. Trzeba więc naukę chodzenia w butach maksymalnie mu ułatwić. Na sam koniec warto jeszcze pamiętać, że dziecięce buciki powinny być przewiewne, aby delikatna dziecięca stopa miała cały czas dostęp do świeżego powietrza i się nie zapacała.

Jakie nie powinny być pierwsze buty do chodzenia?

Jeśli kupuje się maluchowi pierwsze buty, pamiętać trzeba także o tych cechach, których należy unikać. Jakie zatem nie powinny być pierwsze dziecięce buty do chodzenia?
Przede wszystkim wiedzieć trzeba, że buty te nie mogą mieć nawet najmniejszych obcasów, ponieważ prowadziłoby to do znacznego obciążenia stawów dziecka. Co więcej, w dziecięcych butach należy unikać usztywnień na kostkę czy też usztywnianych zapiętek. Całość ma być możliwe jak najbardziej elastyczna.