Ochrona snu maluszka – co pomoże zadbać o przyszłość noworodka?

Cud narodzin wyczekanego potomka jest chwilą, do której przygotowuje się cała rodzina. Przede wszystkim chcemy, aby dziecko było zdrowe, rozwijało się w najlepszych warunkach. W pierwszych tygodniach życia maluszek głównie śpi, ale nie jest to proces wyłącznie regeneracyjny. Wówczas mózg dziecka się rozwija. Ochrona w czasie snu – to troska o rozwój dziecka i jego przyszłość. Jak otulacz najlepiej nam w tym pomoże?

Warkocze do łóżeczka

Najpiękniejsza chwila w życiu rodziców, to również gwałtowna zmiana dla nowo narodzonego dziecka. Jego otoczenie zmienia się drastycznie. Z bezpiecznej ciasnoty brzuszka mamy, maluch wkracza do otwartych przestrzeni świata. Na wczesnym etapie, warkocze do łóżeczka pomagają zapewnić dziecku bezpieczną, miękką przystań w łóżeczku. Ochraniacze na szczebelki zabezpieczają przed obijaniem rączek, główki, a na dalszym etapie przed urazami przy obrotach oraz w trakcie snu. Chronią również przed wkładaniem nóżek w szczebelki podczas zabawy. 

Spokojne drzemki dla niemowlęcia i opiekunów

Sen dziecka jest świętością dla świeżo upieczonych rodziców. To jedna z niewielu chwil, które mogą poświęcić sobie, własnym przyjemnościom i obowiązkom. Dłuższą i efektywną drzemkę maluszek odbędzie w komfortowych warunkach, dlatego ochraniacze do łóżeczka powinny być jak najlepszej jakości. Przyjazne dla niemowlaczka tkaniny to welur bawełniany, wafelek, bawełna. Ważne, aby materiały potwierdzone były certyfikatami np. Oeko-Tex Standard 100 lub TUV. Warto zadbać również o antyalergiczne wypełnienie z włókniny silikonowej. 

Otulacze do łóżeczka, do czego jeszcze służą?

Etap niemowlęcy

  • chronią przed urazami w łóżku i podczas zabaw na podłodze,
  • zapewniają poczucie bezpieczeństwa i bezpieczną przestrzeń “jak u mamy”,
  • pomagają przy nauce siadania, osiągania umiejętności wysokiego podporu.

Etap przedszkolny

  • zabezpieczają przed urazami w łóżku,
  • służą jako dekoracyjne poduchy,
  • staja się towarzyszami zabaw, przytulankami, które pobudzają wyobraźnię.

Osłonki do łóżeczka mają różnorodne zastosowania. Mogą być wykorzystywane do zabawy z maluszkiem, do aranżacji dziecięcego pokoju. Ochraniacze na łóżko, mogą być użyte jako poduszka oddzielająca od ściany. Warkocze do łóżeczka zabezpieczą przed przypadkowymi uderzeniami, utulą i nadadzą wnętrzu przytulnego charakteru.  

Jaki ochraniacz do łóżeczka wybrać?

Maleństwo powinno mieć możliwość snu zawsze, kiedy go potrzebuje. Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy wziąć pod uwagę – jest staranne wykonanie i certyfikowane materiały. Polecamy zakup w pracowni krawieckiej. Oferta manufaktur specjalizujących się w przygotowaniu tekstyliów pozwoli na dopasowanie do rozmiarów łóżeczka, jak i stylu wnętrza. Będziemy mieć wówczas pewność, że otulacze zostały wykonane starannie z dobrej jakości materiałów i nici. Ochraniacze wałki i pokrewne artykuły, które utulą, nadadzą się do zabawy, znajdziesz w ofercie SenLove Fabryka Przytulności. Ochronić sen maluszka może warujący przy łóżeczku kolorowy jamnik, uśmiechnięty smokozaur lub bajkowy jednorożec. 

Jeśli macie już pewność, że ochraniacz spełnia normy jakościowe – wybierzcie wzór według preferencji estetycznych. Będzie przecież z Wami długie lata, chronić bezpieczny sen Waszego dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.