Zabawa w sklep drewniany warzywniak – rozwijająca i dająca wiele radości

Dzieci uwielbiają zabawy wszelkiej maści. Dzięki nim rozwijają i doskonalą szereg swoich umiejętności. Najlepsze są zabawy edukacyjne, które sprzyjają prawidłowemu rozwojowi dziecka. Oddziaływają na wszystkiego jego zmysły, pobudzają kreatywność i logiczne myślenie. Zabawy tego typu pozwalają w angażujący i interesujący dla dziecka sposób przekazywać mu wiedzę, kształtować prawidłowe nawyki czy postawy. Zabawa w sklep jest przez dzieci bardzo lubiana. Jest przykładem zabawy niezwykle rozwijającej oraz dostarczającą dzieciom mnóstwo frajdy.

Zabawa w sklep – same zalety

Zabawa w sklep jest idealna dla dziewczynek i chłopców. Chętnie bawią się w nią nie tylko przedszkolaki, ale również nieco starsze dzieci. Pomaga doskonalić wiele różnych umiejętności oraz kształtować prawidłowe postawy i zachowania, jak również współdziałania w grupie. Jest niezwykle kreatywną zabawą, inspirującą i pobudzającą do działania. Angażuje dzieci na długi czas, dając im mnóstwo radości. Sprawdza się jako sposób na zabawę w grupie, ale również będzie idealna do samodzielnej zabawy.

Zabawa w sklep jest jedną z najbardziej znanych i popularnych zabaw. Niemal każdy pamięta ją z dzieciństwa. Nic w tym dziwnego, bo jest to świetny sposób na udaną zabawę sprzyjająca prawidłowemu rozwojowi dziecka. Ma same zalety, gdyż:

  • pobudza wyobraźnię, kreatywność i uczy logicznego myślenia;
  • pozwala na odgrywanie rożnych ról, inspiruje do aktywnej postawy;
  • wspomaga kształtowanie i rozwój mowy;
  • uczy prawidłowej postawy i zachowań w określonych sytuacjach;
  • uczy i rozwija umiejętność planowania czynności oraz przestrzeganie określonych zasad;
  • uczy klasyfikować przedmioty według ich cech i rodzaju;
  • świetny sposób na edukację matematyczną;
  • rozwija spostrzegawczość wzrokową;
  • uczy zabawy w grupie, dyscypliny;
  • wspomaga wiarę we własne możliwości.

To tylko kilka przykładów pokazujących, jakie korzyści przynosi zabawa w sklep. Warto więc wykorzystywać ją nie tylko w placówkach edukacyjnych – przedszkolach i szkołach, ale również na co dzień w domu. Na rynku dostępne są różnego typu gotowe zestawy sklepowe. Warty uwagi jest sklep drewniany warzywniak, który z całą pewnością zapewni świetną zabawę na wiele godzin.

Drewniany sklep warzywniak – zabawa na tysiąc sposobów

Zabawa w sklep jest niezwykle uniwersalna, ponieważ jest odpowiednia dla dzieci w różnym wieku niezależnie od płci. W zależności od wieku dziecka będzie kształtowała i doskonaliła różne umiejętności. Im dzieci starsze tym więcej możliwości na zabawę i większą kreatywność. Tak na prawdę scenariuszy na dobrą zabawę jest nieograniczona ilość, bo wszystko zależy od naszej i dziecięcej wyobraźni.

Zabawa w sklep drewniany warzywniak to świetna okazja na zapoznanie dziecka z kształtami, kolorami różnych warzy i owoców, które uczy się rozpoznawać, nazywać oraz odpowiednio je klasyfikować. Na potrzeby zabawy można stworzyć listy zakupowe z wizerunkami poszczególnych warzyw i owoców, które dziecko losuje, a następnie musi je wybrać i kupić w sklepie. W ten sposób można bawić się z dzieckiem, które jeszcze nie mówi, ale będzie to dla niego świetnym treningiem manualnym oraz spostrzegawczości wzrokowej. Jest to fajny sposób na poznawanie warzyw i owoców, a także zachęcenie do ich spożywania.

Dodatkowo jest to idealna okazją do nauki oraz zasad stosowania wszelkich zwrotów grzecznościowych typu – „proszę”, „dziękuję”, „dzień dobry”, „do widzenia”. Dzieci zapoznajemy z potrzebą używania tychże zwrotów – młodsze jedynie osłuchają się z nimi, mogą doskonalić ich wymowę, a starsze zaczną ćwiczyć ich prawidłowe stosowanie.

Podczas zabawy ze starszymi dziećmi wykorzystujemy wagę, kasę oraz papierowe pieniążki. Dziecko wciela się w rolę sprzedawcy, który musi zważyć kupowane przez nas (inne dziecko) warzywa, obliczyć należność za zakupy oraz właściwie wydać resztę. Idealny sposób na kształtowanie umiejętności dodawania i odejmowania, a także innych bardziej skomplikowanych działań matematycznych w przypadku starszych dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *