Śpiochy niemowlęce – wygoda, czy przeżytek?

Śpiochy, choć wypierane w ostatnim czasie przez body czy pajacyki, wciąż są popularne. Mają swoje miejsce w większości niemowlęcych wyprawek. Jakie są ich zalety i czy warto je stosować?

Śpioszek czy pajacyk?

Śpioszki to rodzaj ubranek dla niemowląt który coraz rzadziej stosowany jest przez mamy. Posiadają charakterystyczne szelki zapinane na napki.  Jest to cecha która odróżnia je od popularnych pajacyków czy body. Pajacyk, który coraz częściej wypiera śpioszki, zakładany jest na gołe ciałko dziecka, natomiast śpiochy łączy się z bluzeczką czy kaftanikiem. Z tego powodu śpiochy, wbrew swojej nazwie, rzadko stosuje się jako piżamkę. Przy zmianie pieluszki, musimy bowiem odpinać śpiochy i drugą warstwę ubranek. Zdecydowanie więc nie jest to rozwiązanie wygodne.

Zdecydowanie częściej śpiochy stosowane są jako praktyczne ubranko niemowlęce na dzień. Podczas leżenie szeleczki mogłyby powodować dyskomfort, jednak podczas codziennej zabawy będą bardzo wygodne. Śpiochy mają swoją drugą wersję – półśpiochy. Są to spodnie z zakrytymi stópkami. Stosując je, nie musimy już ubierać skarpetek, więc jest to również wygodne rozwiązanie. Ciekawostką jest fakt, iż śpiochy mają swoje wersje także dla dorosłych i są bardzo często stosowane.

Mimo, iż moda zmienia się bardzo szybko i wciąż pojawiają się nowe rozwiązania, śpioszki nie zostały przez nie całkowicie wyparte z użytkowania. Wykonane z naturalnej bawełny, są przyjazne skórze niemowlęcia, nie powodują podrażnień ani żadnego dyskomfortu. Jedynym minusem może być ich zapinanie, jednak z czasem staje się ono wygodne i intuicyjne.

Równie dobrym rozwiązaniem, jak śpioszki są pajacyki. To całościowe ubranka, które są cieplejsze od śpiochów i wygodne także nocą podczas snu. Śpiochy dają jednak większe możliwości doboru kaftanika czy bluzeczki jako spodniej wersji, co pozwala na stworzenie eleganckiego stroju na każdą okazję.

Gdzie kupić wysokiej jakości śpioszki?

Śpiochy to ubranko zdecydowanie warte stosowania. Przy ich zakupie upewnij się jedynie, z jakiego materiału zostały one wykonane i czy na pewno jest to czysta bawełna, która nie spowoduje reakcji alergicznej u maluszka. Naturalny materiał sprawi, że śpiochy będą wygodne i komfortowe, nie krępując ruchów dziecka.

Szukając śpioszków które będą bezpieczne i wygodne dla naszego dziecka z pewnością warto rozważyć wybór naszych polskich produktów. Jeśli zależy nam na produktach trwałych i atrakcyjnych wizualnie to warto postawić na ubranka takich marek jak Pinokio, Makoma czy Eevi. Znaleźć je można u oficjalnego przedstawiciela – abc-bobasa.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *