Poznaj niezbędne akcesoria dla każdego 3-latka i zaoszczędź sporo pieniędzy

Każdy chce dla swojego dziecka jak najlepiej, jednak jak wśród gąszczu akcesoriów znaleźć te najbardziej potrzebne dla 3-latka. Spróbujemy podpowiedzieć, co będzie przydatne, a z czego można zrezygnować. Na pewno zasypywanie dziecka zabawkami nie jest najlepszym pomysłem, gdyż większością z nich szybko traci zainteresowanie. Co zatem wybrać dla trzylatka? Nie skupimy się jedynie na zabawkach, ale przedstawimy inne niezbędne akcesoria dla malucha, który niedługo rozpocznie zajęcia w przedszkolu. 

Kapcie i piżamka, a także lunchbox 

Kiedy dziecko od września wybiera się do przedszkola, trzeba przygotować dla niego odpowiednią wyprawkę. Niezbędna będzie z pewnością piżamka, gdyż 3-latki mają w przedszkolu zaplanowaną porę drzemki. Ważne by była wygodna i przede wszystkim wykonana ze 100% bawełny. Nie trzeba tutaj przepłacać, wszak dziecko i tak szybko z niej wyrośnie, warto zatem szukać okazji i promocji. Niezbędne będą również kapcie, koniecznie trzeba zadbać, by były z wzmocnioną piętą. Choć z kapci dziecko szybko wyrośnie, w tym przypadku trzeba zadbać, by były dostosowane do potrzeb dziecka, nie uwierały, ale też nie były zbyt luźne, a ponadto na tyle dobrze wyprofilowane, by dziecko nie cierpiało na płaskostopie i nie miało odcisków. Ważny jest również lunchbox, który można zapakować do małego plecaczka. Warto by dziecko miało również szczoteczkę do zębów i pastę.                 

Rowerek biegowy lub hulajnoga – bo to rozwijające zabawki 

Kolejnym niezbędnym elementem wśród akcesoriów 3-latka będą te rozwijające koordynację ruchową. Dziecko w tym wieku jest wyjątkowo ruchliwe, jednak może mieć jeszcze pewne problemy z równowagą. Jeśli chce się w przyszłości kupić mu rower i nie mieć problemu z nauką jazdy bez dodatkowych kółek, warto zainwestować w rowerek biegowy. Dzięki niemu dziecko uczy się utrzymywania równowagi. Rozpędza się na własnych nóżkach, a potem bardzo często podnosi nogi do góry i tak pokonuje kolejne metry. Dzięki temu uczy się utrzymywania równowagi i jazda na „dorosłym” rowerze, czyli takim bez dodatkowych kółek, już za rok czy dwa nie będzie dla niego problemem. Można także wybrać hulajnogę, która także dobrze rozwija zmysł równowagi. Dodatkowo dziecko chętnie korzysta z takich akcesoriów, a ruch w tym wieku to podstawa, wszak nie chcemy by taki maluch miał już problemy z nadwagą.  

rowerek dziecięcięcy

Wózek dziecięcy spacerowy 

Jeśli Twoje dziecko nie ma jeszcze 3 lat i jest jeszcze na etapie głębokiego wózka bądź korzystasz z wózka 3w1, który nie do końca spełnia Twoje oczekiwania, nie wahaj się. Wózek dziecięcy spacerowy powinien być wygodny dla Twojego dziecka, ale również dla Ciebie. Istotne znaczenie ma lekkość stelaża i łatwość składania, zwłaszcza jeśli w drodze do swojego mieszkania musisz pokonać kilka pięter. Wózki dziecięce spacerowe z aluminiowym stelażem z zestawów 2w1 mogą być funkcjonalne, jednak nie wszystkie są lekkie. Warto zatem zadbać o zakup modelu dedykowanego dla starszych dzieci. Można znaleźć takie, które świetnie sprawdzą się nawet dla 4-5 latka. Zatem nie będzie to zakup krótkoterminowy, a wózek w przeciwieństwie do fotelika samochodowego zawsze możesz odsprzedać.         

przytulanka

Przytulanka do nowego pokoju 

3 latek najczęściej przenosi się już do swojego pokoju, z czego jest bardzo dumny. Choć cieszy się na swój dziecięcy sposób z niezależności, to jednak pozostanie na noc bez rodziców budzi w nim jeszcze niepokój. Dlatego warto ułatwić mu tę zmianę i zafundować dobrego towarzysza. Zakup przytulanki do nowego pokoju będzie świetnym pomysłem. Dziecko będzie się czuło znacznie lepiej, kiedy pierwszy raz zostanie samo w nocy. Warto zainwestować również w inne akcesoria. Świetnie sprawdzą się fluorescencyjne gwiazdki czy lampki na baterie, wszak dzieci najbardziej boją się ciemności.    

Wybór niezbędnych akcesoriów kończy się przeważnie tak, że kupujemy wszystkiego zbyt wiele i potem narzekamy. Nie warto zagracać swojego domu zabawkami, które dziecko weźmie do ręki tylko raz. Najlepiej decydować się na te edukacyjne i rozwijające i podążać za zainteresowaniami dziecka, które już w tym wieku się kształtują. Rozważne zakupy pozwolą zaoszczędzić nieco pieniędzy na niespodziewane wydatki, których przecież nie brakuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *