Poznaj niesamowity świat gry Minecraft!

Klocki LEGO to nie tylko znane pojazdy, scenki z miejskiego życia czy superbohaterowie. Oprócz tego coraz częściej można spotkać się z takimi rozwiązaniami jak na przykład kolekcje oparte o znane na całym świecie gry – jednym z takich rozwiązań są produkty z kategorii klocki Minecraft. Dlaczego warto wybrać właśnie te zestawy?

Minecraft – co to właściwie jest?

Zanim przedstawimy klocki Minecraft, musimy poświęcić kilka zdań opisowi tego, czym właściwie jest ta rozgrywka i co stanowi jej istotę. Minecraft jest grą opartą na survivalu oraz eksploracji, w której gracz może absolutnie wszystko. Co to oznacza? W zależności od chęci i upodobań można na przykład walczyć z innymi graczami, budować proste lub skomplikowane konstrukcje, eksplorować plansze itp. Podstawą w grze są sześcienne bloczki – główny budulec podczas rozgrywki.

Wachlarz możliwości jest naprawdę szeroki. To właśnie ta dowolność jest jednym z głównych atutów rozgrywki.

Klocki LEGO Minecraft, czyli pasjonująca gra w świecie rzeczywistym

Jak widzisz, istotą gry Minecraft jest tworzenie czegoś z niczego. Dzięki wykorzystaniu bloczków różniących się między sobą pod względem rozmiarów, kształtu i kolorystyki można stworzyć zarówno niewielkie elementy, jak i monumentalne budowle. Czy wydaje Ci się to znajome? Zapewne tak – taka istota tej popularnej na całym świecie gry sprawia, że skojarzenia z zabawą w klocki nasuwają się same.

LEGO – duńska marka utworzona w latach trzydziestych ubiegłego stulecia – to producent, który najwyraźniej bardzo dobrze zdaje sobie z tego sprawę. Dowodem na to jest fakt, że w asortymencie można znaleźć takie rozwiązania jak np. klocki LEGO Minecraft. Poszczególne zestawy są oparte o świat przedstawiony w grze, a fani Minecrafta powinni bez większych trudności rozpoznać kultowe motywy, plansze oraz rozwiązania z gry.

LEGO Minecraft zestawy – jakie produkty można tu znaleźć?

Klocki LEGO z serii Minecraft to niezwykle obszerna kategoria. Należące do niej zestawy różnią się między pod kątem takich czynników jak na przykład liczba elementów, kolorystyka czy stopień skomplikowania. Wszystkie zestawy łączy jedno, tzn. liczne odniesienia do kultowej rozgrywki.

Poniżej zostały przedstawione jedynie niektóre spośród wszystkich dostępnych produktów:

  • Najazd złosadników – osadę i pole uprawne można ułożyć na trzy różne sposoby, a każdy z nich zapewni dzieciom inspirująca rozgrywkę oraz walkę między siłami dobra (osadnicy, Kai) ze złem (najeźdźcy wraz z olbrzymią bestią),
  • Zniszczony portal – rozgrywka opiera się na walce z potworami, które weszły do naszego wymiaru przez uszkodzony portal (portal ten można włączać i wyłączać za pomocą specjalnego, wbudowanego mechanizmu),
  • Dom w grzybie – zestaw ten zainteresuje dzieci, ponieważ znajdują się w nim takie kultowe dla fanów gry postaci jak na przykład pajęczy jeździec-szkielet,
  • Pierwsza przygoda – uwagę maluchów z pewnością zwrócą takie ruchome elementy jak na przykład wodospad, winda oraz zapadające się tory kolejowe,
  • Nowoczesny domek na drzewie – jest to kilkumodułowa konstrukcja, którą można przebudowywać na różne sposoby. Oprócz tego w zestawie znajduje się kilka postaci, które toczą między sobą zaciętą walkę,
  • Przygoda na statku pirackim – okręty można przebudowywać na różne sposoby, tworząc z nich na przykład wrak statku. Ponadto, okręty te są wyposażone w armaty,

oraz wiele innych. Dostępne w kolekcji LEGO Minecraft zestawy to nie tylko gwarancja dobrej zabawy, ale także sposób na to, by rozwinąć zdolności manualne.

LEGO Minecraft zestawy – dla kogo klocki Minecraft będą świetnym rozwiązaniem?

Choć według powszechnej opinii klocki (niezależnie, od jakiego producenta one pochodzą) są rozwiązaniem przeznaczonym wyłącznie dla dzieci, to w przypadku LEGO Minecraft, zestawy mają bardziej uniwersalny charakter. Jest to po części spowodowane faktem, że Minecraft jako gra komputerowa jest tytułem, w który zagrywają się fani z całego świata w różnych grupach wiekowych. Dodatkowo, poziom złożoności niektórych zestawów z oferty sprawia, że dla dzieci niektóre rozwiązania mogą zbyt trudne.

Wszystko to sprawia, że zaliczające się do kolekcji LEGO Minecraft zestawy są często wybierane przez dorosłych. Niektóre z nich mogą być nawet potraktowane jako przedmioty kolekcjonerskie – ułożone w widocznym miejscu na półce w pokoju klocki LEGO Minecraft to w wielu przypadkach cenna ozdoba.

Oczywiście, przed zakupem zestawu z serii LEGO Minecraft należy zapoznać się z informacjami dotyczącymi dolnego limitu wiekowego.

Klocki LEGO Minecraft

Klocki LEGO Minecraft to doskonały przykład na to, że pasjonujące rozgrywki można toczyć nie tylko przed ekranem komputera. Wydaje się, że jest wręcz przeciwnie – klocki LEGO to rozwiązanie, które pozwalające na rozrywkę w świecie nie wirtualnym, lecz rzeczywistym. Zestawy z tej kategorii to świetny sposób na to, by poprawić swoją wyobraźnię przestrzenną, udoskonalić wyobraźnię przestrzenną, a także – co jest równie ważne – rozwinąć zdolności manualne. Wszystko to sprawia, że klocki Minecraft są świetnym mixem przyjemnego i pożytecznego.