Pizza z filcu- zrób to sam

Bajkowa pościel dziecięca, zabawki DIY, kołderka dla niemowląt z motywami bajek to rzeczy, które z pewnością cieszą naszych milusińskich. To właśnie one pobudzają wyobraźnie i pozytywnie wpływają na nasz kontakt z maluchami. Pamiętaj, że więź rodziców i dzieci jest bardzo istotna, dlatego pielęgnuj ją właśnie w takich momentach podarowując bajkowe kołdry i poduszki lub tworząc… pizzę z filcu. To naprawdę świetna zabawa!

Zabawki z filcu- pizza

Czy istnieje człowiek, który jest w stanie oprzeć się pizzy? My na pewno nie. Dlatego naszą propozycją będzie pizza z filcu. Jedyne czego będziesz potrzebować to klej na gorąco (opcjonalnie, możesz użyć także igły i nici lub całkowicie pominąć ten element), różnokolorowy filc, marker, wspaniały pomocnik płci męskiej lub żeńskiej, odrobina wyobraźni, nożyczki, pudełko po pizzy i menu. 

Jak przyrządzić pizzę z filcu?

Zacznijmy od burzy mózgów. Z czym pizza smakuje nam najbardziej? Krewetki? Salami? Czy na pizzy może zabraknąć sera? Możecie wykorzystać gotowe menu lub sporządzić je samodzielnie. My postawiliśmy na to z pobliskiej pizzeri. Kolejnym krokiem będzie przygotowanie pudełka. To doskonały pretekst, by zjeść pizzę, nieprawdaż? Gdyby pudełko będzie już opróżnione, zabieramy się do pracy. Przeanalizuj listę składników i podziel je kategoriami kształtów. Zacznijmy od trójkątów. Kluczowym elementem pizzy jest ciasto. Wytnij z filcu koło, a następnie podziel na wybraną ilość kawałków, tak aby dla nikogo nie zabrakło. Następnie przygotuj sos. Czy wiesz, że to od Margarity wszystko się zaczęło? To pizza, w której sos odgrywa kluczową rolę, dlatego i u nas nie mogło go zabraknąć. Z czerwonego filcu wytnij nieco mniejsze koło niż poprzednio, a następnie podziel na tyle samo kawałków. Proste, prawda?

filc pizza

źródło: http://www.kreatywniewdomu.pl/2019/10/moj-kawaek-pizzy.html

Pizza z filcu- kompozycja własna

Przyszła kolej na pozostałe składniki. Zacznijmy od tych okrągłych, może pomidory? Wytnij kilka okręgów z czerwonego filcu. Tak, by każdy mógł skosztować przynajmniej jeden. Następnie białą stwórz charakterystyczny dla struktury pomidora środek. Jeśli nie posiadasz nici, użyj markera. Następnie z różowego filcu wykrój salami. Będą do nieco mniejsze kawałki. Białym markerem lub nicią dorysuj białe kropki. Lubisz oliwki? Jeśli tak, nie może ich zabraknąć na twojej pizzy. Czarne czy zielone? Wszystko zależy od twojej wyobraźni. My stawiamy na obie wersje. Dlatego wycinamy po 4 zielone i czarne kółka z materiału. W środku rysujemy okrągłą dziurkę. Sałata? Czemu nie? Do jej stworzenia wykorzystać możesz szablon liści. 

Szablony- pizza z filcu

Aby ułatwić sobie zadanie, możesz wykorzystać wszechobecne szablony. Wspólnie z dziećmi rozejrzyjcie się po mieszkaniu. Co możemy wykorzystać? Szklanka będzie idealna jako szablon koła. Talerz? To na nim będzie leżeć nasza pizza, ale zanim to się stanie, wykorzystajmy go jako nasz szablon. Nie mamy jeszcze sera, aby go zaprojektować wykorzystaj tasiemkę. Zwiń ją delikatnie, by tworzyła sinusoidę. Odrysuj delikatnie i gotowe. Nasz ser wygląda smakowicie. Do stworzenia bekonu potrzebować będziemy prostokątów. Rozejrzyj się, czego mógłbyś użyć? My postawiliśmy na linijkę. Wycięliśmy kilka plastrów i narysowaliśmy niedbale linie markerem. Cebula to składnik wielu pizz, więc i u nas nie może jej zabraknąć. Wytnij odrysowane od większej szklanki koła, a następnie, przy wykorzystaniu np. kieliszka od szampana wytnij nieco mniejsze. Papryka może być nieco większym wyzwaniem, dlatego do jej wykonania poszukaj szablonu w internecie. 

pizza z filcu

źródło: https://wiolawoloszyn.pl/najbardziej-kreatywne-i-rozwijajace-zabawki-dla-dzieci-kargulek-biznesmamy-23/

Wyobraźnia podczas tworzenia

My jesteśmy wielkimi fanami jajek, dlatego na naszej pizzy nie może ich zabraknąć. Jajka bardzo często mają specyficzny kształt, dlatego też tu pozwoliliśmy się ponieść wyobraźni. Z białego filcu wycięliśmy różne kształty. Dzieło dokończyliśmy, przyklejając koło z pomarańczowego filcu na jego środek. Pamiętaj, że w przypadku zabaw z filcem nic nie powinno cię ograniczać. Jeśli twoje dzieci mają ochotę na pizzę z rybą, wykorzystajcie to do stworzenia czegoś innowacyjnego. Pizza na grubym cieście? Nic trudnego klej dwa kawałki lub zszyj białą nicią. Chrupiące brzegi? Wykorzystaj odrobinę waty oraz dwa kawałki kolorowego filcu. 

Zabawa w pizzerię to świetny pomysł na wspólne spędzenie czasu. Pamiętaj, że czas to najcenniejsza rzecz, jaką możemy podarować naszym dzieciom. Zabawki z filcu są w pełni bezpieczne. To ty decydujesz jakich elementów użyjesz i czy wykorzystasz nić, czy marker. Zapewniamy, że ta kreatywna zabawa wywoła uśmiech nie tylko na dziecięcych twarzach. Jest to świetny pretekst, na porzucenie, choć na moment codziennych obowiązków, tv, czy komputera. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *