Piżamy dla dzieci – polski producent

Sen jest jednym z najważniejszych elementów w życiu dziecka. Zwłaszcza najmłodsze pociechy większość czasu przesypiają. Dlatego tak ważne jest zapewnienie im odpowiedniego komfortu podczas tej czynności

Ważny jest wybór odpowiedniego materaca, pościeli i piżamki do spania. Zapewni to dziecku należyty odpoczynek. Dla najmłodszych świetnie sprawdzą się zarówno otulacze, jak i piżamki jednoczęściowe. Wiedząc o tym internetowy sklep marko-baby.pl zapewnia duży wybór piżam, otulaczy i śpiworków dla dzieci.

Otulacz – dlaczego warto

Noworodki są wyjątkowo wrażliwe na wszelki bodźce z otoczenia. Najmniejszy dźwięk lub światło może je wybudzić ze snu. Ponadto przeważnie towarzyszą im odruchy z życia prenatalnego takie jak odruch moro. 

Niekontrolowane ruchy ciała wybudzają malca ze snu, nie pozwalając mu zasnąć. W takich przypadkach świetnym rozwiązaniem może być właśnie otulacz. Zapewnia dziecku bezpieczeństwo i uczucie zbliżone do tego, jakie czuł u swojej mamy. Przyjemne ciepło i komfort zapewniają długi sen malca.

Niektóre otulacze posiadają odpinane części na rączki, umożliwiające stopniowe oswajanie się z większym zakresem ruchów i późniejszym przejściem na piżamkę bez stresu i dyskomfortu dziecka.

Piżamka dla dziecka

Decydując się na piżamkę dla niemowlaka, warto pamiętać o tym, aby była jednoczęściowa. W ten sposób ochroni się malca przed podwijaniem się materiału i podrażnieniami, które zniechęcą do snu. 

Ciekawym rozwiązaniem mogą być piżamki przejściowe takie jak Transition Suit od Love To Dream będąca połączeniem otulacza z piżamką. Dzięki odczepianym rękawom pozwoli dziecku na stopniowe oswajanie się z piżamką i rezygnację ze standardowego otulacza.

Klasyczne śpioszki dla malca powinny mieć zarówno kryte stópki, jak i zawijane rękawy, aby zapewnić jak najwięcej ciepła malcowi. Jest to dobry wybór nie tylko dla najmłodszych, ale również dla tych starszych dzieci, które zaczynają już raczkować i chodzić. Nie krępują ruchów, pozwalają na poznawanie świata, jednocześnie chroniąc dziecko przed zmarznięciem.

Starsze dzieci mogą już używać piżamek 2-częsciwoych. Zazwyczaj takie piżamy dla dzieci polski producent są dedykowane od 4 roku życia. Maluchy już są na tyle samodzielne, że potrafią same się przykryć i poprawić materiał podczas snu. 

Takie piżamki dla dzieci pozwalają również na samodzielność podczas ubierania — dziecko może ćwiczyć swoje umiejętności. Ciekawym wyborem mogą być piżamki Love To Dream z krótkim rękawem.

Piżamka dla dziecka

Śpiworek dla dziecka

Dzieci uwielbiają się odkrywać w nocy. Często ponowne ich przykrycie jest problematyczne dla rodziców. Maluchy się buntują i za każdym razem zrzucają okrycie, nawet gdy marzną. Dlatego część rodziców decyduje się na zakup śpiworka. 

Piżamka dla dziecka i śpiworek zapewnią odpowiednie ciepło i wygodę podczas snu. Śpiworka maluch nie zrzuci, jest on gwarancją spokojnie przespanej nocy. Rodzice nie muszą się martwić o to, że ich pociecha zmarznie. 

Ponadto śpiworek może służyć najmłodszym dzieciom i tym starszym. Wybierając taki produkt dla niemowlaka, można się zdecydować np. na Voksi SleepSack nadający się dla niemowląt od 0 do 6 miesiąc życia. Dla dzieci powyżej 6 miesiąca życia potrzebny jest większy model np. Love To Dream przeznaczony dla dzieci od 6 do 18 miesiąca życia.

Piżamy dla dzieci – na co zwrócić uwagę

Nie ważne czy rodzice szukają otulacza, śpioszków, piżamki czy śpiworka zawsze powinni zwrócić uwagę na materiał wykonania i bezpieczeństwo użytkowania. Ważna jest również wygoda dziecka i rodziców podczas przebierania. Dlatego szukając odpowiedniej odzieży do snu, należy zwrócić uwagę m.in. na:

  • materiał — najlepiej wybierać ubranka z bawełny, która nie uczula i jest delikatna dla skóry,
  • jakość wykonania,
  • producent — warto stawiać na producentów mających doświadczenie w produkcji ubranek dla dzieci,
  • łatwość ubierania,
  • atestowane materiały,
  • ciekawy wygląd,
  • możliwość prania i suszenia.

Piżamy od marko-baby.pl

Oferta sklepu jest wyjątkowo duża. Można znaleźć wszystko, czego rodzic poszukuje dla swojej pociechy, aby zapewnić jej zdrowy sen. Dostępne są piżamki dla dzieci, otulacze, śpioszki i śpiworki. Wszystko od znanych producentów takich jak Love To DreamBesafe Voksi.

Produkty są wykonane z bawełny organicznej z domieszką elastanu zapewniającego lepszą wytrzymałość i zmniejszającego tendencję do zagnieceń. Produkty mają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Wykonane są z bezpiecznych materiałów, zapewniając bezpieczeństwo dzieciom. Po więcej zajrzyj tutaj na stronę.