Meble do pokoju niemowlaka – przyjazna przestrzeń dla maluchów

Narodziny dziecka są wzruszającym i ekscytującym momentem, do którego jednak trzeba się odpowiednio przygotować. Ważne jest urządzenie pokoju dla maluszka. Musi czuć się w nim komfortowo i bezpiecznie. Aranżowanie przestrzeni dla dziecka stanowi wyzwanie. Trzeba pamiętać o kilku ważnych elementach, aby pokój był w pełni funkcjonalny. Jak stworzyć przestrzeń, w której dziecko będzie czuło się dobrze, a rodzice będą mieli ułatwioną opiekę nad nim?

Kolorystyka wprowadzająca harmonię do pokoju

Wyposażenie pokoju dziecka to jedna kwestia, ale nie należy zapominać, że estetyka odgrywa znaczącą rolę w jego rozwoju. Ciemne i smutne barwy zdecydowanie nie są dobrym pomysłem. W otoczeniu niemowlaka powinna panować harmonia i optymistyczny klimat. Dlatego zwróć uwagę, aby nie tylko ściany, ale również meble dla niemowląt charakteryzowały się jasnymi barwami. Mile widziane są wszelkie odcienie pasteli. Odcienie błękitu, pudrowego różu czy rozmytej zieleni stanowią doskonałe tło dla mebli białych lub z jasnego drewna. Wszystkie łagodne kolory działają wyciszająco, dzięki czemu dziecko mniej stresuje się nowym otoczeniem. Aby przestrzeń nie przytłaczała, nie należy umieszczać w niej zbyt dużo mebli i dodatków. Najlepsza aranżacja to taka, w której znajduje się wyłącznie to, co niezbędne.

Jakie łóżeczko wybrać?

Najważniejszym meblem w pokoju dziecka jest łóżeczko. Ze względu na naturalne pochodzenie nieustannie polecane są drewniane meble dla niemowlaka. Ograniczają ryzyko wystąpienia alergii, a przede wszystkim są nietoksyczne, co jest bardzo ważne w przypadku małego dziecka, które wszystkiego dotyka i bierze do buzi. Przy wyborze łóżeczka należy zwrócić uwagę na funkcjonalność i bezpieczeństwo. Wszystkie meble muszą spełniać wygórowane standardy. Muszą być stabilne, pozbawione ostrych krawędzi i jakichkolwiek nierówności, aby dziecko nie mogło zrobić sobie krzywdy. Duże udogodnienie stanowi łóżeczko z kilkustopniową regulacją dna. Dzięki temu rodzice nie muszą nadmiernie schylać się, gdy dziecko jest małe, a gdy podrośnie, mogą obniżyć dno, aby barierki dalej skutecznie zabezpieczały je przed wypadnięciem. Warto postawić na funkcjonalne meble do pokoju dla niemowlaka. Bezpieczeństwo użytkowania łóżeczka przez maluchy zależy również od tego, czym drewno zostało pokryte. Ekologiczne farby wodne nie zawierają toksycznych substancji, dzięki czemu nie powodują podrażnień. Łóżeczka z wymaganymi atestami znajdziesz na stronie https://www.pinio.com.pl/oferta/dla-niemowlaka/. Praktyczne rozwiązania z pewnością przypadną do gustu wielu rodzicom, ale trzeba jeszcze pamiętać o postawieniu łóżeczka we właściwym miejscu. Promienie słoneczne nie mogą padać bezpośrednio na dziecko, a rodzice powinni mieć dostęp do niego przynajmniej z dwóch stron. 

Przewijak w komplecie

Przewijak jest przydatnym akcesorium i można go kupić w komplecie z łóżeczkiem. Przydadzą się też jeszcze inne drewniane meble do pokoiku dla niemowlaka, a przede wszystkim komoda. Szafę można dokupić, gdy dziecko będzie starsze. Komoda stanowi praktyczne rozwiązanie, które pomieści ubranka i akcesoria dziecka, a na dodatek jest również dostępna w wersji z przewijakiem, który łatwo zdemontować, gdy nie będzie już potrzebny. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *