Gry samochodowe dla dzieci, czyli czym zająć malucha w podróży?

Podróż to nie lada przygoda dla całej rodziny. Długie godziny spędzone w aucie mogą być jednak trudne dla naszych pociech, które zaczynają się nudzić. Aby ułatwić drogę i sobie, i dzieciom, warto zająć czymś czas. Świetnym rozwiązaniem będzie zakup gier podróżnych, idealnych do zabrania do samochodu!

Gry samochodowe – Podróżne

Gry podróżne mają wiele wspólnych cech. Przede wszystkim są praktyczne: zgrabne, funkcjonalne opakowanie, mało elementów oraz odpowiednie przystosowanie rozgrywki do warunków jazdy. Istnieje dużo odpowiedników klasycznych gier w wersji podróżnej. Dzięki temu mamy możliwość zabrania ulubionych planszówek wszędzie gdzie tylko chcemy.

gry samochodowe - kółko i krzyżyk

Przykładem na to są Scrabble. Ich podróżna wersja składa się z planszy z zagłębieniami, w której umieszczane klocki z literkami nie wypadają i nie przesuwają się. Dodatkowo, gra ta jest dość małych rozmiarów, więc jej zapakowanie nie będzie sprawiać problemu. Cała plansza składa się w wygodne pudełko.  Jest to jednak świetne rozwiązanie dla starszych dzieci, które potrafią już składać słowa. Jaki gry samochodowe dla mniejszych dzieci??

Gry samochodowe dla dzieci

Dla nich rynek gier przygotował wiele atrakcji. Wielkim hitem są gry magnetyczne – książeczki z różnymi zadaniami dla maluchów. Polegają one na wykonywaniu zamieszczonych w niej zadań przez układanie w odpowiedni sposób na magnesowej planszy różnych figur, kształtów i obrazków. W serii występuje wiele różnych wersji: zwierzęta, tangramy, przyroda i wiele innych.  Gry magnetyczne mogą być też dla kilku graczy. Podróżna wyścigowa planszówka schowana w małym, metalowym pojemniczku z kostką i magnesowymi pionkami na pewno sprawi wiele radości małym dzieciom! Zasady są niezwykle proste, a przechowywanie jeszcze łatwiejsze.

Gry elektroniczne

Jeśli chcemy zająć naszą pociechę czymś, co mogą robić sami, świetną sprawą będą znane gry Pinball w wersji mini, czyli podręczne flippery! Malutka, mieszcząca się w każdej torbie zabawka będzie zajęciem na długie godziny. Taka gra podróżna nie jest droga, a bardzo praktyczna. Warto rozważyć taką opcję na gry samochodowe.

Długa jazda samochodem nie musi polegać tylko na wielokrotnym pytaniu „Mamo, daleko jeszcze?”. Zadbajmy o zajęcie dla pociech, a podróż minie szybko i nam, i dzieciom! Wszystko za sprawą gier podróżnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *