Gry edukacyjne dla dzieci – Najciekawsze przykłady

Edukacja to słowo nie kojarzące się pozytywnie, zwykle łączymy je tylko z nauką, szkołą i obowiązkiem. Co jeśli jednak dodamy do niego słowo „gra”? Gry edukacyjne, czyli przyjemne z pożytecznym!

Rodzaje gier edukacyjnych

Dzieci często niechętnie podchodzą do wiedzy i nauki, dlatego warto ułatwić im uczenie. Gry edukacyjne dla Twoich pociech do idealna okazja do dobrej zabawy przy jednoczesnym przyswajaniu nowych wiadomości. Ich wybór jest naprawdę ogromny. Dla każdego przedziału wiekowego, różne warianty: planszowe, interaktywne, komputerowe, i różne rodzaje w zależności od zainteresowań! Wybraliśmy kilka najbardziej wartych uwagi.

Gry edukacyjne planszowe

Najbardziej klasycznymi i wciąż nie tracącymi na popularności grami edukacyjnymi są te z rodzaju „dopasowanek” oraz MEMO. Ich zadaniem jest rozwój pamięci oraz spostrzegawczości. Dziecko przez odkrywanie lub łączenie w pary symbolicznych obrazków świetnie uczy się kojarzyć, zapamiętywać i rozpoznawać. Gry „dopasowanki” mają różne warianty. Możesz wybrać np. zabawy matematyczne, pomocne przy nauce liczenia.

gry edukacyjne

Gry edukacyjne zręcznościowe

Z nowych gier, które w krótkim czasie zyskują ogromną popularność i wśród dużych, jak i małych jest „Jungle Speed”, lub jego polski odpowiednik „Prawo Dżungli”. Ta edukacyjna zabawka nauczy dzieci sprytu, spostrzegawczości i refleksu. W sumie nie tylko dzieci! Każda osoba, która raz zagra w tę grę nie będzie mogła się odbyć bez drugiej rundy. W najmniejszym skrócie zasady opierają się na odkrywaniu kart i łapaniu totemu. Trzeba jednocześnie zwracać uwagę na zmieniające się obrazki oraz mieć w zanadrzu refleks, aby złapać trofeum! Jest to zdecydowanie gra edukacyjna z zakresu tych wprowadzających nie tylko intelekt, ale również ruch. To naprawdę świetna opcja dla całej rodziny.

Gry edukacyjne dla starszych dzieci

Dla starszych dzieci polecamy wybrać gry – quiz. Poszerzają szeroko pojętą wiedzę z zakresu różnych dziedzin, gdyż mogą one dotyczyć wszystkiego. Do tego dołączmy np. ograniczony czas, ciekawe zadania oraz system punktowy, i z nudnej gry edukacyjnej powstanie lubiana przez dzieci zabawa!

Każda pociecha jest inna, jednak każda lubi zabawę. Spędzając czas na rodzinnym graniu lub zakupując ciekawe, edukacyjne planszówki możesz zrobić naprawdę dobrą rzecz dla samopoczucia, jak i rozwoju swoich dzieci. Nie czekaj i zainwestuj w gry edukacyjne!

Comments

  1. Julia says:

    aha xd

  2. Eliza says:

    ja chce grać w grę planszową

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *