Czy warto odwiedzać sale zabaw z dzieckiem?

Wielu rodziców korzysta z nich rzadko lub w ogóle, natomiast inni robią to systematycznie. Czy warto odwiedzać sale zabaw z dzieckiem?

Zwykle odstrasza cena, ale również troska o bezpieczeństwo – jednak sala zabaw dla dzieci wcale nie musi być bardzo droga i również nie musi być dla dziecka niebezpieczna. Obecnie w wielu miastach w Polsce, w tym także w Warszawie, można znaleźć ciekawe sale zabaw skupione na zainteresowaniach dzieci i zapewniające im niesamowitą zabawę.

Co oferują sale zabaw dla dzieci?

Wiele dzieci marzy o tym, aby odwiedzić salę zabaw. Na najmłodszych czeka tam mnóstwo interesujących atrakcji, które zachęcają nie tylko do ruchu, ale również zapewniają wszechstronny rozwój fizyczny i społeczny.

W salach zabaw na najmłodszych czeka wiele interesujących atrakcji, na przykład mogą być to zjeżdżalnie, trampoliny, karuzele, baseny wypełnione piłkami oraz gąbkami, tory przeszkód, ścianki do wspinania, co powoduje, że maluchy mogą znaleźć tam mnóstwo pomysłów na aktywne spędzenie wolnego czasu.

Poza powyższymi atrakcjami sala zabaw dla dzieci może też zaoferować często inne atrakcje, na przykład warszawska sala Airo.Fun posiada własny tor gokartowy, a także salki, w których można urządzać urodzinki dziecięce.

Dlaczego warto korzystać z sali zabaw z dzieckiem?

Jakie korzyści może zaoferować sala zabaw dla dzieci? Warto przede wszystkim wskazać na:

  • ciekawe dla dzieci atrakcje, które zapewniają im dobrą zabawę na długi czas
  • sposób na ruch, również wtedy, gdy dziecko za nim nie przepada
  • rozwój umiejętności psychomotorycznych
  • dostęp do różnorodnych atrakcji, z których dziecko może korzystać samodzielnie albo w grupie z innymi dziećmi
  • możliwość zawarcia nowych znajomości z innymi dziećmi, które korzystają z sali zabaw

Z jakim dzieckiem można udać się do sali zabaw?

Warto pamiętać o tym, że każda sala zabaw dla dzieci ma swój regulamin, którego należy przestrzegać. Odnosi się on również do minimalnego wieku dziecka. Zwykle z sali zabaw mogą korzystać dzieci mające minimum 3-4 lata.

Warto jednak wskazać, że bardzo często sala zabaw dla dzieci może zaoferować także specjalne strefy przeznaczone dla młodszych dzieci. Są one specjalnie przygotowane dla nich i przystosowane do ich potrzeb. To powoduje, że można udać się do sali zabaw również wtedy, gdy ma się dwójkę dzieci – z młodszym można wtedy spędzić czas w strefie dla maluchów, natomiast starsze może bawić się na sali zabaw.

Sala zabaw nie tylko bawi, ale również uczy

Większość sali zabaw zapewnia swoim małym gościom szeroką gamę ciekawych atrakcji, które mogą zająć ich na długi czas. Warto jednak pamiętać, że zjeżdżalnie, tory przeszkód czy karuzele to nie wszystko, co można znaleźć w takich miejscach.

Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się również sale zabaw, w których można skorzystać z innych pomysłów na dobrą zabawę. Doskonałym przykładem jest wspomniana już sala zabaw dla dzieci w Warszawie znajdująca się w kompleksie Airo.Fun, która jest wyposażona również w salę edukacyjną. Na maluchy czekają tam między innymi ekrany interaktywne oraz specjalna interaktywna piaskownica, która służy jako mapa hipsometryczna 3D i świetnie nadaje się do nauki geografii.

Jakie są ceny biletów do sali zabaw? 

Koszty związane z wyjściem do sali zabaw dla dzieci wcale nie są bardzo wysokie, a dzięki atrakcyjnym obniżkom można zapłacić za bilety jeszcze niższą cenę.

Gdy planowane są odwiedziny w miejscu jak sala zabaw dla dzieci Warszawa prezentuje ceny na poziomie od około 20 do 35 złotych za godzinę. Warto jednak wskazać, że jeżeli wykupi się dla dziecka dłuższe wejście, na przykład na 3 godziny, wtedy cena za pojedynczą godzinę jest już niższa.

Wybrane sale zabaw mogą również zaoferować specjalne promocje, na przykład od poniedziałku do czwartku można bawić się w nich w niższych cenach niż w weekendy. Można również kupować karnety upoważniające do tańszych wejść. Wybrane sale, w tym Airo.Fun, honorują również Kartę Dużej Rodziny, która pozwala na uzyskanie zniżki 20%. Można też uzyskać zniżki przy posiadaniu kart do obiektów sportowych.